A Győri Atlétikai Clubnál is járt a Mikulás, akit hosszú sorokban vártak a klub utánpótlásában sportoló kisebbek és nagyobbak az Olimpiai Sportparkban.
Mintegy négyszázan regisztráltak előzetesen, így volt dolga a Mikulásnak és segítőinek, akik örömmel látták az önfeledett mosolyt a gyerekek arcán.
"Egyesületünk számára kiemelten fontos a közösségépítés és az ilyen pillanatok megteremtése, amelyek még közelebb hozzák egymáshoz sportolóinkat és családjaikat" – írta közösségi oldalán klubunk.
2024.03.22-én Budapesten, a női ifjúsági országos szerbajnokságon jártak a GYAC tornász büszkeségei!
Szombaton rendezték meg az év első versenyét, ahol a GYAC lányai szépen tornáztak.
Gratulálunk az eredményekhez!
- Polgár Hanna : ugrás 4.hely, talaj 3.hely
- Hajas Dóri : talaj 5.hely
- Csiszár Nadin : gerenda 8.hely, ugrás 9.hely
- Fekete Sári : talaj 10.hely
- Zimmer Liána : gerenda 9.hely
Szűcs Nicoleta Lucia és Fajkusz Csaba felkészítő edzőknek is köszönjük a lelkiismeretes, kitartó munkájukat!
Szép volt csajok, csak így tovább!
Még közel sincs vége a hétvégi éremesőnek. 2025.03.23-án, a GYAC birkózó szakosztálya Zágrábban járt, ahol Pusztai Kata lépett szőnyegre egy nemzetközi női birkózó tornán.
Az U15-ös korosztály 54 kg-os súlycsoportjában három kiváló győzelemmel aranyérmet nyert!
Minden elismerésünk Kata, szívből gratulálunk neked és az edző kollégáknak is!
Csodálatos hétvégét produkáltak a GYAC Aréna női asztaliteniszezői Cegléden, a Magyar Bajnokságon és a Magyar Para Bajnokságon!
2 arany, 4 ezüst, 1 bronz érem a termés!
- BÁLINT Bernadett országos bajnoki címet nyert Nagyváradi Mercédesszel (Bp Erdért SE) női párosban, és második lett női egyesben Póta Georgina (Budaörs) mögött.
- BARCSAI Sophie tizenhat évesen(!!!) remekelt a felnőttek között, fantasztikus teljesítményt nyújtva minden számban érmet szerzett!
Egyéniben bronz, párosban Dohóczki Nórával (Budaörs) ezüst, - klubtársa ellen döntőzve -
és vegyesben pedig szintén ezüst érmes lett Varga Botond (High Life SE) oldalán!
- SZVITACS Alexa az ép és a para bajnokságon is asztalhoz állt és a para OB-n bajnok lett!
- ARLÓY Zsófia a para versenyben Alexa mögött második helyezést ért el!
A GYAC Aréna játékosai a klub története és a város asztalitenisz élete során most szerepeltek legeredményesebben a Magyar bajnokságon!
Nagyon köszönjük mindenkinek, aki segíti, támogatja a munkájukat!
Szívből gratulálunk minden versenyzőnek ehhez a kiemelkedő teljesítményhez!
A győri tornászok egy ötödik és két hetedik hellyel zárták az antalyai világkupaversenyt.
A törökországi világkupa első döntős napján Tomcsányi Benedek talajon ötödik lett, aki magabiztos, jó gyakorlatot mutatott be Szűcs Róbert, edzője véleménye szerint is.
Péter Sára talajon szép pontszámmal hetedikként zárt, megtartva selejtezőbeli helyezését. Edzője, Tálas Bence elmondása alapján teljesítménye biztató, hiszen világkupán először jutott döntőbe ezen a szeren.
Molnár Botond nyújtón szintén hetedikként végzett a férfiak döntős mezőnyében.
Versenyzőink az Európa-bajnokságig tovább folytatják a felkészülést, sok sikert kívánunk nekik hozzá!
HAJRÁ GYAC!
A tavasz első hosszútávú versenyén 6 km-es távot kellett teljesíteni a sportolóknak, a felénél bójakerüléssel, üldözéses rendszerben.
Csapataink egypárban, kormányos nélküli kettesben és kormányos nélküli négypárevezősben is kiválóan szerepeltek. Para evezőseink kétpárevezősben indultak segítőjükkel.
Eredményeink:
ARANYÉRMESEK
• Női ifjúsági kettes: Tarlós Dóra, Tumpek Flóra
• Férfi ifjúsági kettes: Makai Samu, Tóth Bertold
• Férfi serdülő egypár: Miklós Máté
• Mix felnőtt PR3 kétpár: Fóris Norbert, Batári Annamária (RCS)
• Utánpótlás PR3 VI kétpár: Jankoff Attila Dávid segítője: Jakabovits Dániel
• Férfi felnőtt könnyűsúlyú kettes: Glázer Márió, Tóth Dániel
• Férfi masters kettes: Kokas László, Strochmayer Attila (FEC)
EZÜSTÉRMESEK
• Női felnőtt egypár: Fehérvári Eszter
• Férfi felnőtt PR3 ID kétpár: Vincze Dávid segítője: Korda Noel
• Női felnőtt kettes: Bencsics Hella, Pádár Luca (Szolnok)
BRONZÉRMESEK
• Férfi felnőtt PR3 ID kétpár: Varga Gábor segítője: Horváth Áron
• Női felnőtt könnyűsúlyú egypár: Holpert Eszter
Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőjüknek!
Felkészítő edzők: dr. Alföldi Zoltán, Biró-Lakó Szandra, Nagy Gábor
További sok sikert kívánunk a Válogató versenyhez!
Hétvégén Kiskunmajsán pattogtak a labdák, és a GYAC fiatal tehetségei újabb fantasztikus eredményekkel bizonyították rátermettségüket az Országos Utánpótlás Versenyen!
- Barcsai Sophie az U19-es mezőnyben nem talált legyőzőre, egyéniben és párosban is aranyérmet szerzett!
- Péntek Gábor Levente az U13-as korosztályban remekelt, egyéniben és párosban is ezüstérmesként zárt, fantasztikus teljesítményt nyújtva!
- Szűcs Panni Lilla és Németh Bence is fantasztikusan helytálltak, izgalmas, szoros mérkőzéseken bizonyították, hogy kitartásuk és tehetségük messzire repítheti őket a jövőben!
Büszkék vagyunk rátok! Hajrá, GYAC!
A 2024.évi Fiatal Reménységek Díjátadó Gálát márciusban rendezték meg a Magyas Sport Házában, ahol a GYAC is szép számban képviseltette magát.
A Sport XXI. versenysorozat legerdeményesebb evezős klubja a GYAC - Győri Atlétikai Club lett. Emellett mind versenyzőinket, mind edzőinket elismerték.
- Díjazott sportolóink:
Dancsecs Ármin, Gősi András, Barnabás Jakubik, Levente Kovács Kolos, Makai Samu, Papp Csongor, Pető Zsolt, Sovány Blanka Vanda, Tarlós Dóra, Tumpek Flóra, Vincze Dávid
- Díjazott edzők:
dr. Alföldi Zoltán, Biró-Lakó Szandra, Krenák Mihály, Nagy Gábor
Szívből gratulálunk mindenkinek a jól megérdemelt elismeréshez!
A múlt hétvégi U17 Szabadfogású és Női Válogató Versenyen, a Komáromi Gép Kupán fiatal tehetségeink ismét bizonyították elszántságukat!
- Gasztonyi András a 92 kg-os súlycsoportban fantasztikus teljesítménnyel ezüstérmet szerzett!
- Kajdi Kornél a 51 kg-os mezőnyben kemény csatákat vívott, és bronzérmesként zárt!
- Végh Zsombor is keményen helytállt, értékes tapasztalatokkal gazdagodva!
Minden verseny egy újabb lépés a fejlődés felé, a győzelmek mögött pedig kemény edzések, hatalmas elszántság és az a kitartás áll, ami minden akadályon átsegíti a sportolóinkat.
Büszkék vagyunk rátok, srácok! Hajrá GYAC!
A GYAC vívó szakosztályának egyik kiemelkedő sportolója Hoffmann Ibolya, hétvégén Stockholmba utazott, hogy pástra lépjen a Veterán Európai Körversenyen. Az útja azonban nem volt akadályoktól mentes…
A felkészülését betegség nehezítette, de Ibolya nem adta fel, hiszen kiállt rendíthetetlen elszántsággal és határtalan akaraterővel küzdött végig minden asszót. Az elődöntőben egy magyar riválist győzött le, majd a döntőben egy amerikai ellenféllel csapott össze, végül sikeresen megszerezte a dobogó legfelső fokát!
Ibolya sikere nemcsak egy sporteredmény – egy üzenet mindenkinek, aki valaha kételkedett magában, hogy a kitartás bizony mindig célba ér!
Gratulálunk, Ibolya! Büszkék vagyunk rád!
Tornászaink sem unatkoztak a múlt hétvégi, Budapesten megrendezett Országos Bajnokságon!
Csapataink és egyéni versenyzőink is kiemelkedő eredményeket szereztek a múlt hétvégi versenyen! A Női felnőtt 2. osztály csapat tagjai, Linnert Noémi, Zsédely Rozália és Feix Dorka, egy fantasztikus teljesítménnyel a dobogó harmadik fokára állhattak! Dorka egyéni összetettben a 4. helyet szerezte meg, míg gerendán 3. helyen végzett.
Az Ifjúsági női csapat tagjai, Erdős Elza, Csák Imola és Horák Bodza, bár a 7. helyen zárták a versenyt, minden tőlük telhetőt megtettek, és nagy szívvel küzdöttek a páston!
A legnagyobb fényt a leány serdülő csapat ragyogta be, akik nemcsak a csapatversenyt nyerték meg, hanem egyéni teljesítményük is elképesztő volt! Feix Fruzsina minden szeren tarolta a mezőnyt, összetettben az 1. helyet, ugrásban, korláton, gerendán és talajon is az első helyet hozta el! Antal Júlia és Balikó Flóra szintén fantasztikus egyéni eredményeket értek el, Júlia 2. helyezett lett összetettben és talajon, míg Flóra az összetettben a 4. helyen végzett és szép helyezéseket ért el szerenként is.
Minden elismerés megilleti a versenyzőinket és edzőinket, akik segítették őket a felkészülésben és a versenyeken való helytállásban.
Továbbra is büszkék vagyunk a csapatunkra!
Az év első U15-ös válogató versenyén a Győri AC birkózói ismét megmutatták, hogy mit jelent a kemény munka és a kitartás!
Pusztai Kata birkózónk (54kg) a lányok mezőnyében megnyerte a versenyt, és felállhatott a dobogó legfelső fokára! A munkája és elkötelezettsége meghozta gyümölcsét, és megérdemelten hozta el az aranyérmet!
A fiúk között pedig Kajdi Kornél (52kg) remek birkózással a bronzérmet szerezte meg! A küzdelem minden pillanata tükrözte a harcot, amit mindannyian vívunk a céljainkért, büszkék vagyunk rátok!
Gratulálunk versenyzőinknek, és a felkészítő edzőinknek!
Paukó Botond fantasztikus teljesítményt nyújtva Vidékbajnoki címet szerzett a vívó serdülő korosztályban!
Viszmeg Simon első nagy versenyén rögtön érmes helyen végzett, 7. helyet szerezve a legkisebbek között! A serdülő fiúk csapata (Mohai Marcell, Paukó Botond és Németh Bertalan) egyetlen tusra volt a négyes döntőbe jutástól, végül az 5. helyen zártak. Mohai Marcell is közel állt a döntőhöz, de egy tus döntött, így 14. helyen végzett.
További eredmények:
- Paukó Villő – 18. hely (gyerek korcsoport), 23. hely (újonc korcsoport)
- Mohai Bálint – 21. hely (kadet korcsoport)
Gratulálunk versenyzőinknek és edzőiknek, különösen Galántai Simon munkájának!
Hétvégén lezajlott az U18-U20-as Atlétika Országos Bajnokság, ahol Magyarország legtehetségesebb fiatal atlétái mérték össze tudásukat. A versenyen a Győri Atlétikai Club sportolói is kiemelkedően szerepeltek, és számos érmet szereztek!
- U18-as korosztály: A GYAC 9 éremmel a legeredményesebb klub lett ebben a kategóriában! Az éremtáblázaton 2. helyen végeztünk, összesen 2 arany-, 4 ezüst- és 3 bronzéremmel.
- U20-as korosztály: A GYAC sportolói 5 érmet gyűjtöttek, amellyel a legeredményesebb klubok közé kerültünk ebben a kategóriában is!
Gratulálunk minden versenyzőnek és edzőnek a fantasztikus teljesítményhez! Folytatjuk a kemény munkát, és tovább építjük a jövő bajnokait!
Az év első U20-as szabadfogású és női válogató versenyén, Inárcson, a GYAC-KIMBA tehetséges birkózója, Varga Márton (70 kg) remek teljesítményt nyújtott, és ezüstérmet szerzett!
Varga Márton 2025. március 7-11. közötti időszakban, a Tiranában megrendezésre kerülő Szabadfogású U23 Európa-bajnokságon lép birkózó szőnyegre legközelebb!
Gratulálunk Mártonnak a kiváló eredményhez! Büszkék vagyunk rá, és további sikereket kívánunk a szezonban!
Kiváló eredmények a 35. Ergométeres Országos Bajnokságon!
A múlt hétvégén Sukorón rendezték meg a 35. Ergométeres Országos Bajnokságot, amelynek keretében a kétnapos Ergométeres Diákolimpiára is sor került. Szakosztályunk nagy létszámmal képviseltette magát ezen a rangos megmérettetésen, ahol versenyzőink kimagasló teljesítményt nyújtottak.
A verseny során a különböző korosztályok eltérő távokon mérték össze erejüket és állóképességüket:
- Tanuló, 11-12 évesek – 500 méter
- Tanuló, 13-14 évesek – 1500 méter
- Serdülő, ifjúsági, U23 és felnőtt kategóriák – 2000 méter
A verseny izgalmas pillanatai után büszkén soroljuk fel sportolóink kiemelkedő eredményeit:
- Aranyérmesek:
Férfi para PR2-es kategória – Szegedy Gergő
Női para PR3 ID B korcsoport – Csiza Ágnes
Férfi para PR3 ID 0 korcsoport – Kiss Levente
Férfi para PR3 ID A korcsoport – Vincze Dávid
Férfi para PR3 VI 0 korcsoport – Fóris Norbert
Férfi para PR3 ID 0 korcsoport – Varga Gábor
Férfi para PR3 ID A korcsoport – Major József
Férfi para PR3 ID D korcsoport – Lovenyák Zsolt
Női utánpótlás para PR3 – Juhász Kinga
Női ifjúsági – Sovány Blanka Vanda
Masters vegyes váltó – dr. Molnár Ákos, Réti Kornél (KEK), Jelinek Gábor (KEK), dr. Németh Ilona (FEC), Jakab Judit (FEC), Nagy-Huszár Anikó (AEK)
Egyetemi vegyes váltó – Fehérvári Eszter, Bencsics Hella, Csepel Zsófi (Vác), Csizmadia Ádám, Gasztonyi Péter László, Szöllősi Balázs
Tanuló 4. korcsoport A kategória – leány – Komáromy Laura
Tanuló 2. korcsoport A kategória – fiú – Dancsecs Ármin
- Ezüstérmesek:
Női para PR3 ID A korcsoport – Pataki Dalma
Férfi para PR3 ID 0 korcsoport – Érsek-Oross Máté
Női tanuló 14 év – Komáromy Laura
Férfi masters D korcsoport – Varga Gábor
Ifjúsági vegyes váltó – Sovány Blanka, Rádai Bianka, Tumpek Flóra, Barabás Márk, Tóth Bertold, Makai Samu
Serdülő vegyes váltó – Kiss-Kovács Blanka, Bohács Bianka, Varga Kata, Varga Benedek, Papp Csongor, Fazekas Mátyás
Tanuló 14 év vegyes váltó – Komáromy Laura, Poleczki Laura, Korda Heléna, Poleczki Márk, Bakó Zalán, Galambos Gábor
Női egyetemi – Fehérvári Eszter
Férfi egyetemi – Csizmadia Ádám
Ifi 1. korcsoport A kategória – leány – Rádai Bianka
Ifi 1. korcsoport A kategória – fiú – Makai Samu
Serdülő 1. korcsoport A kategória – fiú – Papp Csongor
Tanuló 1. korcsoport A kategória – leány – Darnói Szófia
- Bronzérmesek:
Férfi utánpótlás para PR3 VI kategória – Jankoff Attila Dávid
Női U23 könnyűsúlyú – Holpert Eszter
Férfi Ifjúsági könnyűsúlyú – Szabó Dávid
Férfi tanuló 13 év – Kalu Bence
Egyetemi vegyes váltó – Fazekas Fanni, Romsics Lili, Nagy Réka (Baja), Balog Zsombor (Szolnok), Fehérvári Imre, Glázer Márió
Felkészítő edzőink:
Bíró-Lakó Szandra, dr. Alföldi Zoltán, Krenák Mihály, Nagy Gábor, Szemethy Csilla, Székely István.
Óriási gratuláció minden versenyzőnknek és edzőinknek a fantasztikus teljesítményért!
Az 51. Fedettpályás Atlétikai Magyar Bajnokságon fiatal versenyzőink a felnőtt mezőnyben is remekül helytálltak, és fantasztikus eredményekkel tértek haza a múlt hétvégén!
Kovács László ezüstérmet szerzett súlylökésben.
- 17,17 méteres új szezonbeli legjobbjával állhatott fel a dobogó második fokára. Egész szezonban kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, minden versenyéről dobogós helyezéssel tért haza.
Makovinyi Attila két számban is rajthoz állt, és mindkét távon egyéni csúcsot futott!
- 1500 méteren 3:52,01-es idővel a 6. helyen végzett.
- 3000 méteren szoros küzdelemben az 5. helyet szerezte meg 9:07,03-mal.
Zemen Zalán, a hétvége egyik legsokoldalúbb versenyzője több számban is megmérette magát.
- 60 méteren a 8. helyen végzett az előfutamban, összesítésben pedig a 22. lett.
- Gátfutásban fantasztikus új egyéni csúccsal, 8,19 másodperces idővel az 5. helyet szerezte meg a döntőben.
Csete Hunor is nagyszerűen teljesített!
- 60 méteres gátfutásban, 8,63 másodperces új egyéni csúccsal a 7. helyen végzett.
Kovács Kristóf súlylökésben remekelt
- 15,22 méteres új egyéni rekorddal a 7. helyet szerezte meg.
Zsolnay Balázs atlétánk a hétvége egyik legnagyobb meglepetése volt!
- 60 méteres síkfutásban az előfutamban új egyéni csúcsot futott (7,08 mp), majd a B döntőben még tovább javított, és 6,99 másodperces idővel áttörte a 7 másodperces álomhatárt! Ezzel összesítésben a 10. helyen zárt.
Női csapatunk
(Polgár Zsófia – U18, Magyari Flóra – U20, Tolnay Réka – U18, Sipos Veronika – U18) 3:54,71-es idővel a 4. helyet szerezte meg.
Férfi váltónk
(Simon Péter – U23, Tölgyes Zalán – U23, Marx Bence – U23, Zemen Zalán – U20) 3:25,35-tel az 5. helyen végzett.
Szívből gratulálunk minden versenyzőnknek és edzőiknek a kimagasló teljesítményhez!
A Győri Atlétikai Club fiú és lány csapatai az idei U13-as Asztalitenisz Csapatbajnokságon is keményen helytálltak! A fiúk Péntek Gábor vezetésével bejutottak a negyeddöntőbe, miután szoros küzdelmekben legyőzték a BVSC Zugló és a KSI csapatait!
Bár a lányok egy csapattal indultak, a mérkőzések izgalmasak és tanulságosak voltak számukra is! Köszönjük a fiataloknak a kitartást és a csodás játékkedvet, amit az asztalnál mutattak!
Gratulálunk versenyzőinknek: Szűcs Panni, Kozári Julka, Szabó Zsófi, Bancsó Belián (külön a pároshoz), Nagy Marci, Németh Bence.
Külön köszönet Simon Miklós, Péntek Gábor és természetesen a szülőknek, akik mindenben támogatták a csapatot!
Szép eredmények a hétvégéről! A GYAC vívói ismét bizonyítottak a hazai és nemzetközi versenyeken!
- Veterán Országos Bajnokság – Szolnok
Február 8-9-én Szolnokon rendezték meg a Veterán OB-t, ahol Hoffmann Ibolya fantasztikus vívással aranyérmet szerzett! Fónagy Diána is szépen szerepelt, a 12. helyen végzett. Csapatban Hoffmann Ibolya, Fónagy Diána és Heilig Bernadet az ANGELS Vívó SE versenyzőjével kiegészülve bronzérmes lett!
- U17 Nemzetközi Körverseny – Krakkó
Eközben a Mohai fivérek Krakkóban léptek pástra az U17-es Nemzetközi Körversenyen, ahol 34 ország 252 vívójával mérték össze tudásukat. Erős csoportkör után bejutottak a főtáblára, ahol ezúttal nem sikerült a továbbjutás, de értékes tapasztalatokkal tértek haza.
Gratulálunk minden versenyzőnknek és edzőiknek!
A Győri Atlétikai Club, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közreműködésével csatlakozott a duális képzőhelyekhez, hogy a fiatal sportolók ne csak a pályán, hanem a szakmai életben is sikeresek legyenek!
A duális képzés keretében a résztvevők nemcsak elméleti tudást szereznek, hanem aktívan részt vesznek a GYAC életében, így közvetlenül is megtapasztalhatják a sportszervezés és edzői munka kihívásait. A technikumi képzés végén Sportedző – sportszervező szakmát szerezhetnek, miközben betekintést nyernek az utánpótlás-nevelés, az élsport és a klubműködés kulisszái mögé.
Ez a lehetőség azon túl, hogy a sportpályafutásukat segíti, a civil életre való felkészülésben is fontos szerepet játszik. A GYAC büszke rá, hogy támogathatja a fiatal tehetségeket ezen az úton! Hajrá GYAC, hajrá fiatalok!
Óriási büszkeség a Győri Atlétikai Club számára, hogy két kiváló sportolónk is bekerült az atlétikai világranglista TOP100-as mezőnyébe!
Böndör Márton és Torma Anett kitartó munkájuknak, tehetségüknek és elhivatottságuknak köszönhetően a világ legjobb atlétái között szerepelnek! Ez nemcsak az ő egyéni sikereik, hanem az egész klub számára inspiráció és motiváció, hogy kemény munkával a legnagyobb álmok is valóra válhatnak.
Gratulálunk Mártonnak és Anettnek! Továbbra is szurkolunk nektek az újabb csúcsok meghódításához!
Először állhattak asztalhoz magyar para asztaliteniszezők a világ egyik legnagyobb versenyén, a WTT Grand Smashen Szingapúrban! A GYAC Aréna büszkeségei, Arlóy Zsófia (WR 9) és Csonka András (WR 16) nemcsak hogy meghívást kaptak, de bátran helyt is álltak a sportág elitjében! Bár a győzelem ezúttal elmaradt, Zsófi szoros meccseket vívott a világ legjobbjaival, és Andris is becsülettel küzdött az élvonalbeli ellenfelekkel.
Az élmény? Felbecsülhetetlen! Egy teremben edzeni és játszani a sportág legendáival, mint Ovtcharov, Calderano vagy Harimoto, ez már önmagában is hatalmas motiváció volt! A verseny nemcsak szakmai fejlődést hozott számukra, hanem óriási megtiszteltetés is volt, hogy első magyar para játékosként vehettek részt ezen a rangos eseményen.
Ez csak a kezdet! Ha a WTT továbbra is nyitott a para versenyzők előtt, jövőre akár Szvitacs Alexa révén az első magyar érem is megszülethet!
Köszönjük Zsófinak és Andrisnak, hogy képviselték Magyarországot és a GYAC színeit! Ti már most példaképek vagytok!
Atlétáink ismét bizonyítottak! A fedettpályás szezon első nagy megmérettetésén, a Nyíregyháza Openen népes és erős mezőnyben álltak rajthoz, ahol számos egyéni csúcs és kiemelkedő eredmény született.
Kiemelkedő teljesítmények:
arany: Zemen Zalán– U20 60m gát (8,01)
ezüst: Birtha EnikőAnna – U18 60m gát (8,99)
ezüst: SiposVeronika – U18 60m gát (8,99)
ezüst: Csete Hunor– U20 60m gát (8,53)
ezüst: MakovinyiAttila – 1500m (3:55,39)
ezüst: KovácsLászló – súlylökés (16,57)
bronz: PolgárZsófia – 200m (26,21)
bronz: Kapuy Júlia– hármasugrás (11,89)
További szép eredmények:
Zemen Zalán – 4. hely felnőtt 60m gát (8,35)
Gottwald Ábel – 4. hely hármasugrás (12,72)
Kiss Bálint – 5. hely súlylökés (11,01)
Sipos Veronika – 6. hely 400m (59,47)
Csete Hunor – 6. hely felnőtt 60m gát (8,84)
Kapuy Ádám– 6. hely hármasugrás (12,15)
Polgár Zsófia – 7. hely 60m
Radics Luca Róza – 7. hely 200m (26,93)
Tolnay Réka – 8. hely 400m (1:00,88)
Szentgyörgyi Léna – 8. hely U16 60m gát (10,60)
Gratulálunk minden versenyzőnek!
A fedettpályás szezon most indul csak igazán, és reméljük, ez a lendület kitart a februári országos bajnokságig, amelyet szintén a Nyíregyházi Atlétikai Centrumban rendeznek.
Január utolsó hétvégéjén sikeresen zárult a felkészülési verseny vívóink számára Kisbéren az Avengarde GP III. fordulóján. A legfiatalabb és a legérettebb korosztály szerepelt a legeredményesebben. Jó visszajelzés ez az előttünk álló versenyekre nézve, hamarosan korosztályos Kulcsár Győző Országos Körverseny, illetve Veterán Országos Bajnokság következik.
Eredmények:
- Törpi korcsoport: Halmos Dániel arany érem, Viszmeg Simon ezüst érem, csapatban pedig az Angels Vívó SE versenyzőjével, Nagy Dániellel kiegészülve a harmadik
helyezést érték el.
- Szabadidős, felnőtt korcsoport: Boros Ákos Bendegúz arany érem, Hoffmann Ibolya ezüst érem, Tímár Richárd 4. helyezés.
- Csapat eredmények: Második helyen végzett a GYAC csapata: Boros Ákos Bendegúz, Tímár Richárd, Nagy Bertalan kiegészülve Újvári Zalánnal az Angels versenyzőjével. 4. helyen zárt szintén az Angels versenyzőkkel kiegészülve Hoffmann Ibolya és Oláh Tamás. (Heilig Bernadettel és Alcser Norberttel kiegészülve).
A korosztályos versenyzőink (Mohai Marcell, Paukó Villő és Paukó Botond) ugyanebben az időben Székesfehérváron szintén felkészülési edzőtáborozáson vettek részt. Köszönjük a lehetőséget a Székesfehérvári Vívó Sport Egyesületnek-MÁV Előre Vívó Szakosztálynak és Mórocz Balázsnak a meghívást!
A versenyen még indultak: Hájas Máté, Németh Bertalan, Tarnóczy Nóra, Gyarmati Dóra, Ferencz Lilla, Katona Panna, Hamama Kristóf, Hájas Dávid, Fehér Odett és Szabó Ildikó. Számukra a verseny a középmezőnyben fejeződött be.
Judosaink az UTE Judo csarnokában, két rangsorversenyen is megmérettették magukat, és bronz érmekkel tértek haza!
- Január 18. - Felnőtt-Junior Országos Rangsorverseny: Vikol Ádám (-60 kg) bronzéremmel kezdte az évet!
- Január 25. - Ifjúsági Országos Rangsorverseny: Több mint 200 induló között ifjúsági sportolóink is kitettek magukért. Takács Csongor (-50 kg) és Szentes Benedek (-42 kg) bronz éremmel tértek haza, Petróczki Bálint (-81 kg) és Herkner Máté (-60 kg) pedig a 7 helyet szerezték meg maguknak. Tóth Maxim is harcosan küzdött a tatamin, nagyon büszkék vagyunk mindannyiukra!
Gratulálunk minden versenyzőnknek az elért eredményekhez és a kitartó munkához! Hajrá fiúk, csak így tovább a 2025-ös szezonban!
Extra ligás csapatunk remek eredményekkel indította az évet:
- Január 16-án idegenben arattak magabiztos győzelmet a Debreceni DEAC ellen, 1-6-oseredménnyel.
- Január 18-án hazai pályán is bizonyítottak, ahol a BS Plastic Soltvadkert csapatát 7-0-ra múlták felül.
- Január 19-én a PTE PEAC Pécs csapatához látogattunk. Bár a mérkőzés szoros küzdelemben dőlt el, ezúttal a győzelem elmaradt – folytatjuk a munkát, hogy a következő fordulókban ismét a legjobb formánkat hozzuk!
Utánpótlás játékosaink is kitettek magukért a Budapest Bajnokságon:
- Péntek Gábor Levente U13-ban bronzérmet szerzett, U12-ben pedig a dobogó második fokára állhatott fel!
- Bancsó Belián, Németh Bence és Nagy Marci is szép teljesítményt nyújtottak az egyik legnívósabb hazai utánpótlás versenyen.
- Kozári Julka, Szabó Zsófi és Szűcs Panni is remekül játszottak, Panni a legjobb 8 közé jutásért küzdött a győztessel.
Gratulálunk minden játékosnak és edzőnek a fantasztikus eredményekhez! Köszönjük szurkolóinknak a támogatást!
A GYAC teniszszakosztálya számára a 2024-es év sikerekben gazdag és emlékezetes időszak volt. Büszkék vagyunk minden sportolónkra, edzőnkre és támogatóinkra, akik nélkül ezek az eredmények nem valósulhattak volna meg – kezdte értékelését Soós Szabolcs szakosztályvezető.
Ami az eredményeket illeti: a szuperligás férficsapat (képünkön) aranyérmet szerzett, ezzel a magyar tenisz élvonalában bizonyította dominanciáját.
"Hálásak vagyunk főszponzorunknak, a Somogyi Elektronicnak, és külön köszönet illeti Somogyi Zsoltot a támogatásáért és a csapat vezetéséért" – fogalmazott Soós Szabolcs, aki tovább sorolta az eredményeket: az ob II-es csapat bronzérmes lett, ezzel bizonyítva, hogy az utánpótlás és a csapatszellem erős alapokon nyugszik. A női csapat az ob I-es bajnokságban a 4. helyen végzett, mely szép eredmény a rendkívül szoros és kiegyenlített mezőnyben.
Az utánpótlásban sem maradtak el a sikerek. Szabados Gellért és Vörös Kristóf nemzetközi versenyeken is bizonyította tehetségét, számos kiemelkedő eredményt elérve.
A Teddy Tenisz program keretében a legkisebbekkel is sikerült megszerettetniük a teniszt, köszönhetően Anka Sárának és Nagy Janette-nek, akik játékos bemutatókkal népszerűsítették a sportot.
"A sikerek mögött szakosztályunk edzői, Nagy Janette, Anka Sára, Koródi Dani és Berecz Bandi állnak, akik szakmai hozzáértésükkel és lelkesedésükkel folyamatosan inspirálják sportolóinkat" – mondta a szakosztályvezető, aki kiemelte a támogatók és a közösség szerepét, erejét: "Külön köszönjük támogatóinknak, akik hozzájárultak szakosztályunk működéséhez, és minden szurkolónknak, aki erőt adott csapatainknak az egész szezon során."
Az új év még magasabb célokat állít a szakosztály elé. Szabados Gellért bekerült az F14-es utánpótlás válogatott keretébe, ami hatalmas elismerés. Vörös Kristóf a top 10 kapujában van, és bíznak benne, hogy áttörő sikereket ér el. Nagy reményeket fűznek Vig Arnoldhoz (F12), Vörös Grétához (L14) és Kállai Dorinához (L16), akik korosztályuk kiemelkedő tehetségei.
A csapatcélok között a szuperligás férficsapat címvédése szerepel, a megfiatalított ob II-es férficsapat célja a feljutás az ob I-be, míg a női csapatunk az ob I-ben a dobogóra vágyik, amit tehetségük és elhivatottságuk alapján reálisnak tartanak.
"A GYAC teniszszakosztály számára a 2025-ös év az építkezés és a további sikerek éve lehet. Hisszük, hogy sportolóink kitartása, edzőink szakmai munkája és támogatóink segítsége révén tovább folytathatjuk az eddigi eredményes munkát" – mondta végezetül Soós Szabolcs.
A Győri Atlétika Club vívó-szakosztályának életében komoly mérföldkő volt, hogy új terembe költözhetett 2024-ben.
"Tavaly szeptemberben költözött be a vívó szakosztályunk az új, modern, minden igényt kielégítő terembe az Olimpiai Sportparkban. Nem kellett sok idő, hogy belakjuk a termet és igazi otthonunkká alakítsuk. Felszereltük a találatjelzőket, mellyel az edzések előkészületi ideje csökkent, így több idő jut a tényleges munkára és ez lehetővé teszi, hogy sportolóink a legjobb körülmények között edzhessenek. Az új terem tágas és otthonos, ami hozzájárul a kellemes edzési környezethez, valamint a csapatmunka és a közösségi szellem kialakításához" – kezdte Mohai-Honvári Réka szakosztályvezető, aki hozzátette: "Szükség is van erre, hiszen büszkén mondhatom, hogy immár közel száz tagja van a szakosztálynak."
A közösségi kapcsolatok erősítése érdekében fontosnak tartják, hogy a klubtagok és a családtagjaik aktívan részt vegyenek az eseményeinkben.
"A kezdő csoportunk részére családi napot tartottunk, ahol szép létszámban jelentek meg a szülők is. Ezen az alkalmon kipróbálhatták a gyerekekkel közösen a vívás alapjait, bepillantást nyerhettek az edzésmunkába. A visszajelzések alapján a résztvevők nagyon élvezték a közös programot gyermekeikkel. Többeknek megfordult a fejében, hogy felnőttként is szívesen foglalkoznának a vívással. A jövőbeni tervezésnél figyelembe vesszük a kívánságokat, és ha van szabad kapacitás, talán indítani tudunk egy felnőtt kezdő vívócsoport is" – fogalmazott a sportvezető.
Tavaly a versenyzők az Angels Vívó SE (mint együttműködő egyesület) színeiben állhattak pástra. Vívásban januárban van az átigazolási időszak, így a legkisebbektől a felnőtt versenyzőkön át a veterán korosztályig a GYAC színeiben fognak pástra lépni a vívók 2025-től kezdődően, reményeik szerint szép eredményekkel.
A korosztályos versenyzők között a serdülő fiúknál Paukó Botond és Mohai Marcell a jelenlegi országos ranglista 15 és 18. helyén állnak, minden esélyük megvan a 10 legjobb vívó közé bekerülni a szezon végére.
Hasonló várható Paukó Villő szereplésétől is, aki első éves gyerek korosztályos vívóként magabiztosan hozza az eredményeket. Jelenleg 13. az országos ranglistán.
A szabadidős felnőtt vívók közül Galántai Simon 6. helyen áll az országos ranglistán. Ő edzőként is nagy erőkkel dolgozik a szakosztályban és a versenyeredményeivel kiváló példával áll a tanítványai előtt.
"Idén tovább folytatjuk a megkezdett munkát. Hazai versenyeken minél nagyobb létszámban szeretnénk képviselni a Győri Atlétikai Clubot. Előttünk állnak még a korosztályos bajnokságok állomásai, a felnőtt, kadett és junior Magyar Kupák, válogatóversenyek, veterán országos bajnokság, utánpótlás vidékbajnokság, az U14-es és az U17-es nemzetközi versenyek, a diákolimpia és a MEFOB-versenyek" – mondta zárásként Mohai-Honvári Réka.
A képen Paukó Botond, Paukó Villő és Mohai Marcell.
Az új esztendőben rúdugrónk megkezdte Olaszországban a fedett pályás idényt egy versennyel, és fantasztikus eredménnyel indította a 2025-ös évet.
Ez a legjobb szezonkezdés: Böndör Márton mindössze 5 centiméterrel maradt el egyéni csúcsától, és 536 centiméteres eredményével a második helyen végzett a padovai rúdugró és magasugró konferenciaversenyen.
A viadal után Marci és edzője, Böndör Dániel részt vett Európa legsikeresebb rúdugróedzőinek előadásain. A szakmai tapasztalatok és kapcsolatépítés tovább gazdagítják a csapat fejlődését.
Böndör Dániel így értékelt: "Már negyedik éve veszek részt a padovai konferencián. Minden évben remek előadásokat tudunk meghallgatni, a szervezők mindig kitesznek magukért. Idén is olimpiai, világ- és Európa-bajnoki érmes edzők mutatták be, hogyan dolgoznak versenyzőikkel, milyen gyakorlatokat alkalmaznak, milyen edzésmódszerekkel készülnek. Sok hasznos tapasztalattal bővültünk ismét és sikerült kapcsolatot építeni külföldi edzőkkel is. Köszönjük a szakosztálynak az ottlétünk támogatását!"
2024-ben szakosztályunk férfi és női sportolói is nagyszerű eredményeket értek el. Kiemelkedik közülük olimpikon versenyzőink, Mészáros Krisztofer (képünkön) és Bácskay Csenge teljesítménye akik a párizsi játékokon tudásuk legjavát tudták nyújtani. Krisztofer az összetett döntőben a világ 10 legjobb tornásza közé tudott kerülni és a 9. helyen végzett, míg Csenge két erős ugrásával a döntő tartalék pozíciójába került. Ezen kívül Krisztofer az év első felében újabb világversenyről tudott éremmel hazatérni: a rimini Európa-bajnokságon talajon bronzérmet nyert.
Több felnőtt versenyzőnk is eredményes évet tudhat maga mögött. Péter Sára, Tomcsányi Benedek és Molnár Botond is remekelt a Mesterfokú Bajnokságon, de Sára és Beni Világkupa-érmekkel is büszkélkedhet.
Utánpótlásunk fantasztikusan szerepelt tavaly. Bár a fő cél az volt, hogy versenyzőink lépjenek előbbre korosztályaikban, illetve ha korosztályváltás van, ott is az első osztályban tudjanak szerepelni, ehhez képest Linnert Zsófia, Polgár Hanna, Gál Kristóf, Kiss Marcell és Nyikos Bernát is korosztályos magyar válogatottként is szerzett érmeket nemzetközi versenyeken.
I. osztályú magyar bajnoki érmet nyert még rajtuk kívül a lányoknál: Hegedűs Réka, Kovács Bianka, Kerczó Emilía, Balikó Flóra, Csiszár Nadin, Tóth-Prépost Petra, Fekete Sára, Hajas Dóri, Szilágyi Janó Polli és Zsebibaba II-es csapatunk is..
A fiúknál Gombás Balázs, Varga Zente, Végh Zalán, Nagy Norbert, Papp Levente, Németh Ervin és Vayer Valter Alex nyertek szintén magyar bajnoki érmeket.
Utánpótlásnevelésben fő célunk, hogy versenyzőink felnőtt korukra érjék el teljesítő képességük csúcsát, folyamatosan fejlődjenek technikailag és fizikailag és évről évre lépjenek előre korosztályaikban. Az idei évünk bizonyítja, hogy jó úton járunk, hiszen két utolsó éves ifjúsági versenyzőnk, Kiss Marcell és Nyikos Bernát tagja lett a felnőtt válogatott keretnek.
II. osztályú sportolóink amilyen korosztályban szerepeltek, szinte mindent nyertek egyéniben és csapatban is.
Szakosztályunk létszáma is jelentősen növekedett az előző évhez képest, ez annak is betudható, hogy olimpikonjaink szimpatikusan versenyezve remekül teljesítettek Párizsban.
Serdülő II. o., csapat: 2. Benczik Áron, Horváth Hunor, Péter Dávid, Zsenák Barnabás. Egyéni: 3. Zsenák Barnabás.
Kadett II. o., csapat: 1. "B" (Ritter Simon, Horváth Ányos, Körmendi Zerind), 9. ”A” (Polócz András, Pongrácz Soma). Egyéni: 1. Körmendi Zerind, 3. Horváth Ányos.
Ifjúsági II. o., csapat: 1. Lindemann Ádám, Horváth Álmos, Körmendi Normann. Egyéni: 1. Körmendi Normann, 3. Horváth Álmos.
Gyerek kezdő csapat: 5. „B” (Szántó Mózes, Kálmán-Szemenkár Boldizsár, Csere Ábel, Tóth István, Horváth Zente, Simon Ádám Róbert). 9. „A” (Szentes Lóránt, Katona József, Kókai Benjamin, Dani Huba, Megyesi Béla, Cserhalmi Marcell). Egyéni, Kismester Bajnokság: 10. Simon Ádám Róbert, 24. Tóth István.
Gyerek haladó csapat: 2. Németh Ervin, Vayer Valter Alex, Végh Zalán, Nagy Norbert, Papp Levente, Varga Zente. Egyéni, Kismester Bajnokság: 1. Varga Zente.
Serdülő kezdő csapat: 4. Kozma Dávid, Hajba Gellért, Barcsi Kristóf, Püspök Áron. Egyéni: 22. Kozma Dávid, 21. Hajba Gellért.
Serdülő haladó: nem indultunk.
Kadett, ifi-kadett CSB: nem tudtunk indulni Kiss Marcell könyök sérülése miatt. Egyéni: Berki Márk nem versenyzett (ifi válogatott keret tag volt).
Szerbajnokság, Gombás Balázs: 2. lólengés, 6. nyújtó. Gál Kristóf: 1. lólengés, 3. gyűrű és nyújtó. Balkán Bajnokság: egyéni összetett 2., nyújtó 1., gyűrű 2. Future Cup, csapat 3., egyéni összetett 5., gyűrű 1.
Ifjúsági egyéni, Nyikos Bernát: szerenkénti ob-n nyújtó 2., gyűrű 3. Kétszer szerepelt a junior válogatottban és a brnói olimpiai reménységek versenyén csapattal a 3. helyen végzett, jövőre felnőtt válogatott kerettag.
Kiss Marcell, szerenkénti ob: ugrás 1., ORV-n szintén ugrás 2., jövőre felnőtt válogatott kerettag. Felnőtt I. o., szuper CSB: csapat 2. (felnőtt-ifi-kadett)
Kardos Botond, felnőtt szerenkénti ob: ugrás 5.
Molnár Botond, World Challenge Cup, Várna: talaj 5., mesterfokú bajnokság: talaj és ugrás 1.
Tomcsányi Benedek, World Challenge Cup, Antalya: talaj 3., mesterfokú bajnokság: összetett, ló, gyűrű, korlát 1.
Mészáros Krisztofer, magyar bajnokság: összetett, talaj, gyűrű 1. World Challenge Cup, Szombathely: talaj, nyújtó 1. Európa-bajnokság, Rimini: talaj 3. Olimpia, Párizs: összetett 9., negyedszer lett az év férfi tornásza a szakszövetség döntése alapján
Sikeres évet zárt a GYAC-Aréna, a jövő az eredményeket tekintve bizakodásra és optimizmusra ad okot, viszont van komoly bizonytalanság is, amire 2025-ben mielőbb végleges megoldást kell találni.
„A szakosztály több szeletből áll, olyan modellt építettünk fel, ami a komplexitásról szól. Az épek versenyeztetése mellett fontos szegmens a para és természetesen az utánpótlásra is nagy hangsúlyt fektetünk” – kezdte értékelését Vígh Zsolt szakosztályvezető.
Az év kiemelkedő eseménye a paralimpia volt. Páriszban Arlóy Zsófia ötödik, Szvitacs Alexa bronzérmes lett.
„Bálint Bernadett magyar bajnok lett párosban a győri országos bajnokságon. Emellett vegyespárosban és egyéniben is ezüstérmet szerzett. Szvitacs Alexa párosban második, Barcsai Sophie – aki mindössze 15 éves párosban harmadik helyezést ért el. Az öt érem egyértelmű siker volt, de nem elégedtek meg ezzel a játékosaink, hiszen az országos ranglistaversenyeken is folyamatosan érmeket szállítottak” – sorolta az eredményeket a szakosztályvezető.
Barcsai U15-ben egyéniben és párosban, U19-ben párosban lett bajnok. A felnőtt top10-et Bálint veretlenül nyerte meg, míg Szvitacs az az épek között Extraligában és nemzetközi tornákon is sikeresen szerepel.
„Extraligában a női csapat bejutott a magyar bajnokság Final Fourjába, ahol végül bronzérmes lett, ezzel először szerzett indulási jogot nemzetközi kupában. Az Európa-kupa-szereplést szerintem kimaxoltuk, az első fordulóból továbbjutottunk, és jól helyt tudtunk állni a közelmúltban a második körben is. Idén szeretnénk ismét eljutni a legjobb négybe, amire van esély, hiszen 3. helyen állunk jelenleg. A két legnagyobb riválisunk a Budaörs és az Erdért. Nem lesz könnyű velük, nagyon erős a keretük” – mondta Vígh Zsolt.
Az utánpótlásban Péntek Gábor Levente az egyik legnagyobb ígéret most. Ő az U11-es ranglistán a 3. és U13-ban is ott van az első négyben. Emellett korosztályos válogatott is.
Rajta kívül Vígh Zsolt még hét gyereket említett meg, akik menedzselésre érdemesek: Németh Bence, Bancsó Belián, Nagy Marcell, Kovács Kata, Kozári Julianna, Szűcs Panni Lilla és Szabó Zsófia. Vígh Zsolt munkáját az utánpótlásban Simon Miklós utánpótlás-vezetőedzőként, Péntek Gábor – Péntek Gábor Levente édesapja – edzőként segíti.
„Nagy segítség számunkra, hogy országosan bekerültünk a tíz plusz egy kiemelt szakosztály közé, és paraközpont vagyunk”
– mesélte a szakosztály első embere, aki a többi bajnokságban szereplő csapatokról is beszélt.
Az NB II-ben Szvitacs, Csonka, Fodor Ronald és Péntek Gábor versenyez, a női Extraligában Arlóy Zsófia mellett Szollár Zsófia, Jankus Dóra, Kakas Hanna és Mühl Gabriella alkotja a csapatot, míg a férfi NB III Péntek Gábor, Simon Miklós, Vizler János, Rum Norbert, Péntek Gábor Levente tagja a csapatnak, illetve az NB I-es női csapatból játszanak még át.
A versenyeken való indulás mellett a szervezésben, rendezésben is aktív a GYAC. Idén kétszer is házigazdái voltak a Reménségek Kupája nemzetközi utánpótlás tornának, mely Herendi Ivánnal közös szervezés, ő a világfesztivál ötletgazdája, melynek korábban Győr adott otthont.
A Reménységek Kupájából volt egy tavasszal, egy pedig ősszel, ezeken 6–8 ország közel 100 versenyzője vett részt az U11-től az U15-ig.
„Összességében az év sikeres volt, a GYAC-nak köszönjük a támogatást, lehetősége szerint mindent megtett, hogy zavartalanul tudjunk. Nagy gond azonban, hogy a terem, amit eddig béreltünk, és nagyon jó infrastruktúrájú, amit az is bizonyít, hogy az európai szövetség, az ETTU Európa húsz legjobb terme közé sorolt, lehet, hogy nem lesz számunkra használható. Az épületet ugyanis eladják. Keressük a megoldást, bízom benne, lesz is aki esetleg észrevesz bennünket. Tradícionális, olimpiai sportág vagyunk, a Club Aréna tíz éve, a GYAC-on belül két éve szállítjuk az eredményeket. Azon vagyunk, hogy ezt továbbra is megtegyük, de ahhoz szükség van a megfelelő infrastruktúrára. Bízunk benne nem veszik kárba ez a sok munka” – zárta az értékelését Vígh Zsolt.
Harcos Zoé a 101. Papp László Felnőtt Ökölvívó Magyar Bajnokságon a női 60 kg-os kategóriában a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
Az országos bajnokságon idén összesen 155 ökölvívó mérte össze erejét, Zoé pedig nemcsak ezen a rangos versenyen, hanem több nemzetközi eseményen is megmutatta tehetségét az idei esztendőben.
A győri súlyemelés idén ünnepelte 50. születésnapját. A sportág hét éve került a Győr Atlétikai Club égisze alá, 2018. január 1-től pedig az Olimpiai Sportpark az otthonuk.
Az idei esztendő sme telt el eredménytelenül.
Mint ahogyan arról Kaiser János szakosztályvezető beszámolt: Dani Lili az U10-es korosztály feltörekvő tehetsége mindkét korosztályos TINI-bajnokságát megnyerte a 32 kg-os súlycsoportban. Pusztai Kata – aki a súlyemelés mellett birkózó is – az U15-ös serdülő korosztály országos bajnokságán 2. lett, az Iskolás ob-n 55 kg-ban pedig első helyezést ért el.
Boros Barnabás 73 kg-ban első lett a TINI-bajnokságon. Buruzs Réka Jázmin a Magyar Egyetemista és Főiskolás Országos Bajnokságon diadalmaskodott 76 kg-ban.
Keresztes Dóra az iskolás ob bajnoka lett 64 kg-ban, valamint a junior országos bajnokságot is megnyerte. Év közbeni lakóhelyváltás miatt azonban ő eligazolt a klubtól, pedig a négy országot felsorakoztató ORV-csapat tagja.
Tamtom Péter 89 kg-os súlycsoportban ifjúsági bajnok, junior és felnőtt ob-3. lett. Két országos csúcsot is elért az ifi korosztályban: 152 és 153 kg-mal.
A szakosztály vezetője hozzátette: "Továbbra is várjuk a 11-13 éves fiatalokat. A helyzetünk megfelelő a GYAC-ban, a közelmúltban kaptunk egy garnitúra súlyzókészletet, ami a világ talán legjobb súlyzója, az ELEIKO Woman Competition Set mintegy két és fél millió forintot ér."
A korábbi évekhez hasonlóan, ez évben is több hazai és nemzetközi versenyen vettek részt a Győri AC birkózói. Az eredményekről Gyurasits Csaba szakosztályvezető adott tájékoztatást.
Tavasszal a válogató versenyeken és magyar bajnokságokon egyaránt számos érmet nyertünk, köztük aranyakat is. Ennek eredményeként idén is Pusztai Kata képviselhette Magyarországot a serdülő Európa-bajnokságon, ahol az értékes ötödik helyezést szerezte meg.
Az őszi diákolimpiai bajnokságokon folytattuk sikeres szereplésünket.
Az idei évben bajnoki címet nyert Szilágyi Noel Efraim (U13, kötöttfogás), Kajdi Kornél Bulcsú (U15, kötött- és szabadfogás) Pusztai Kata (U15 női), Vikol András (felnőtt szabadfogás).
Idén augusztus 31-én sikeres nemzetközi utánpótlásversenyt szerveztünk, ahol a hazai szakosztályok mellett öt külföldi ország is képviseltette magát, a francia, az észt, a lengyel, a cseh és a szlovák.
Létszámunk stabilan 50-60 tagot számlál. Ez országos viszonylatban elfogadhatónak mondható, különösen annak fényében, hogy Győrben gazdag a sportkínálat.
Együttműködési szerződésben kihelyezett edzéseket tartunk a Móra Ferenc Általános Iskolában.
A létszámnövekedést iskolalátogatásokkal, szórólapok kiosztásával, sportnapokon való megjelenésekkel próbáljuk növelni.
Idén megfelelő támogatást kaptunk a várostól és a Magyar Birkózók Szövetségétől, így működésünk zavartalan volt.
Edzéseinket kiváló körülmények között az Olimpiai Sportparkban végezhetjük.
Öt felkészült edző jelenlétével folyik a műhelymunka.
A női tornászaink idei évét Fajkusz Csaba vezetőedző értékelte.
Az idei évünk is nagyon sikeres volt, hiszen az olimpián is volt GYAC-sportolónk Bácskay Csenge (képünkön) személyében, aki a 11. helyen végzett ugrásban. Edzője Draskóczy Imre.
Csenge egyébként jelenleg az Egyesült Államokban tanul, és négy szeren készül többek között a hatszoros olimpiai bajnok Simone Biles edzőjével.
„Úgy érzem, minden rendben megy. A tanulás is elég gördülékeny volt ebben a félévben. Georgia államban tanulok, a University of Georgián. Cecile Canqueteau-Landi új lendületet hozott a fejlődésembe. Jól kijövünk, nagyon megértő. Sok új feladatot vezetett be az edzések során, ezek mind-mind új megvilágításba helyezték a tornát. Az első egyetemi versenyünk január elején lesz, nagyon készülök, a tervek szerint pedig az ünnepeket otthon töltöm” – mondta Bácskay Csenge.
A tornász a párizsi olimpiát ugrásban harmadik számú tartalékként a 11. helyen zárta. Azóta egy cél lebeg a szeme előtt, hogy a következő olimpiai ciklust úgy versenyezze végig, hogy kiharcolja a 2028-as játékokon való részvételt.
Januárban leigazoltuk Péter Sárát, aki hosszabb visszavonulás után idén újra kezdte a tornát Tálas Bence és Botyánszky Mariann segítségével. Mondhatni a visszatérés nagyszerűen sikerült, hiszen Sári segítségével negyedik lett csapatunk a szuper csb-n. Ezenkívül számos hazai, sőt, nemzetközi versenyről hozott nekünk eredményt: tavasszal az Európa-bajnokságon 8. lett ugrásban, majd Romániában a ROMGYM Trophyn 2. lett ugyanebben a számban. A szerbajnokságon 2. helyezést ért el ugrásban és talajon, míg gerendán 3. lett. A Mesterfokú Bajnokságon két szeren is nyert, talajon, valamint ugrásban, 2. lett összetettben és gerendán.
Ifjúsági I. osztályú csapatunk a 2. helyen végzett (Polgár Hanna, Szilágyi-Janó Polli, Tóth-Prépost Petra, Fekete Sára, Hajas Dóra, edzők: Szűcs Nicoleta Lúcia, Fajkusz Csaba), míg ifjúsági II. o. csapatunk bajnok lett (Feix Dorka, Zsédely Rozália, Csák Imola Jácinta, Linnert Noémi, edzők: Szűcs Szonja, Tóth Károly).
Serdülő I. osztályban Csiszár Nadin összetettben 6., ugrásban magyar bajnok lett. Edzők: Szűcs Nicoleta Lúcia, Fajkusz Csaba. Serdülő II. osztályú csapatunk 2. (Feix Fruzsina, Antal Júlia, Horák Bodza, Erdős Elza, edzők: Szűcs Szonja, Tóth Károly), Feix Fruzsina összetettben, ugrásban és korláton egyaránt 1. lett.
Gyermek haladó csapatunk aranyérmet szerzett, ami nagy siker. A csapat tagjai: Linnert Zsófia, Kovács Bianka, Kerczó Emília, Hegedűs Réka, Balikó Flóra). Linnert Zsófia gerendán bajnok, összetettben, korláton, talajon 2., ugrásban 3.lett. Kovács Bianka ugrásban 2., Hegedűs Réka összetettben, korláton és gerendán is bronzérmet nyert.
Gyermek kezdőcsapatunk az 5. helyen végzett (Iván Hannaróza, Tóth Alexandra, Kiss Hanna, Hunorfi Heléna). A két korosztály edzői: Cserdi Ivett és Tóth Károly.
Zsebibaba II-ben – ami a 2016/17-es korosztály – csapatunk szintén aranyérmes lett. A csapat tagjai: Sulyok Zsófia, Barabás Liliána, Scheller Júlia Anna, Tátrai Karolina, Herenkovics Rozália, Zoller-Delbó Zorka, Schmidmajer Luca. Edzőik: Szűcs Szonja, Kardos Botond.
Legkisebb csapatunk a Zsebibaba I. (2018/19-es korosztály) 6. lett, ez volt a kis tornászok első versenye. A tagok: Mészáros Nikolett, Weisz Dorka, Ambrus Laura, Bognár-Fehér Anna, Peczár Lili, Iván Annalujza, Gelencsér Laura, Lázár Liza, Soltész Izabella. Edzők: Szűcs Nicoleta Lúcia, Cserdi Ivett.
Linnert Zsófia a serdülő válogatott tagjaként részt vett az idei Balkán-bajnokságon Szófiában, ahol csapatunk a 2. helyen végzett.
Az idei Olimpiai Reménységek Versenyén is volt győri tornászlány. Polgár Hanna az ifjúsági válogatott csapattal az 5. helyen végzett Brnóban.
Az atléták szakosztályvezetője, Kószás Kriszta készítette el a szakág idei értékelését.
Az előző évekhez képest idén is előre tudott lépni a szakosztály – főként létszámban és az eredmények minőségében. Ez alátámasztja, hogy nagyobb bázisból/merítésből dolgozva több jó eredmény érhető el.
Jelenleg a szakosztályban 377 tagunk van – a tavaly decemberi létszám ehhez képest 312 volt. Ötéves kortól a szenior versenyzőkig mindenkinek tudjuk biztosítani azt, hogy az atlétikát versenyszerűen, vagy csak hobbiból űzni tudja.
A Magyar Bajnokságok tekintetében 75 alkalommal állt GYAC-sportoló a dobogó valamelyik fokán, ebből 32 aranyérmet, tehát bajnoki címet jelentett a klub számára. Ezen kívül 23 ezüst- és 20 bronzérem került még hozzánk.
Az országos bajnokságokon az első 8 hely valamelyikét 145 alkalommal szerezték meg sportolóink az év során.
A magyar válogatott mezt 12 sportolónk ölthette magára idén.
A versenyeken való részvétel mellett rendezők is többször voltunk: diákolimpia országos döntőket, szövetségi versenyeket hoztunk a városba, valamint Kiss Dániellel társszervezői voltunk a WHB-III. Győri Zöld Futásnak is. A jövő évvel kapcsolatban már több lefixált rendezvényünk is van: ismét lesz atlétika diákolimpia országos döntő és magyar bajnokság is az OSP-ben.
A számok mellett mindenképpen ki kell emelni néhány eredményt, ami áttörést jelentett a szakosztály számára, és ami mögött az utóbbi néhány év tudatos és kemény munkája látszik meg.
A fedettpályás szezonban Böndör Márton (U23) nyert rúdugrásban a felnőtt bajnokságon – így 2017 után ismét lett felnőtt bajnoka az atlétika szakosztálynak. Ezt követően Marcinak remek szezonja volt, folyamatosan egyéni csúcsot javított és uralta a hazai mezőnyt – a fedettpálya mellett bajnok lett szabadtéren a felnőtt és az U23-as mezőnyben is, valamint több nemzetközi versenyre is eljutott. Nagyon bízunk benne és egyértelműen azon dolgozunk, hogy támogatni tudjuk abban, hogy nemzetközi szinten is jegyezzék a nevét – ebben a tekintetben mindenképp fontos lesz a jövő év. Edzője: Böndör Dániel.
Fekete Sára eredményei mellett sem mehetünk el szó nélkül. Az U16-os korosztály egyik legkiemelkedőbb versenyzője, az időeredményei nemzetközi szinten is a top kategóriába tartoznak. Természetesen mivel fiatal, így a fókusz azon van, hogy minél stabilabb alapot adjunk számára ahhoz, hogy ez a kiemelkedő eredmény felnőtt korában kamatozni tudjon. Sára ötször lett korosztályos magyar bajnok idén: győzött fedettpályán és szabadtéren 1500 és 3000 méteren, valamint a mezei futásban 3000 méteres távon. Az U16-os Öt Nemzet Válogatott Viadalon 2000 méteres távon nagy fölénnyel lett aranyérmes. Jövőre az EYOF-on való indulási jog, és az ottani eredményes versenyzés a cél. Edzője: Kószás Kriszta.
Remek szezonja volt Polgár Zsófiának is, aki fedettpályán 300 méteren lett U16-os magyar bajnok, majd szabadtéren két ezüst- és egy bronzérmet nyert. Emellett alapember volt csapatainkban: két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett még váltóban és összetett versenyben. Nagy örömünkre ő is bekerült az U16os válogatottba. Edzője: Kószás Kriszta.
Sipos Veronika (U16) is jelentőset fejlődött, 300 méter gáton magabiztosan lett magyar bajnok, majd az U16-os válogatott viadalon 4. helyezett ugyanezen versenyszámban. Emellett az U16-os bajnokságban még egy ezüst- és egy bronzérem is hozzá került. Zsófi mellett a másik húzóember a csapatversenyekben, az ő mérlege ezen tekintetben: két arany, egy ezüst és egy bronz. Sári mellett Zsófi és Vera esetében is cél, hogy az EYOF-csapatba kerüljenek. Edzője: Kószás Kriszta.
Zemen Zalán (U18) három bajnoki címet szerzett egyéniben és két bronzérmet csapatban. Zalán esetében kiemelendő, hogy teljesítette az U18-as Európa-bajnokság szintjét, ahol a selejtezőből egyéni csúccsal jutott tovább, majd 23. helyen végzett 110 méteres gátfutásban. Zalánnak minden adottsága megvan az összetett versenyzéshez, így edzőjével a következő szezonban a tízpróbára fókuszálnak majd. Ebben lehetőséget látunk arra, hogy nemzetközi szinten a későbbiekben szép eredményeket érjen el. Edzője: Farkas Roland.
Az idei évben a csapatbajnokság 2. divíziójában szerepeltünk. Ezen a versenyen a klubok saját csapatot alkotnak, és a helyezések után pontszámokat kapunk. A 3 divízióban az első 3 helyezett csapat feljut, az utolsó 3 helyezett csapat pedig kiesik az adott ligából. A verseny pénzdíjas, és figyelembe kell venni a különböző indulási korlátozásokat is a csapat kialakítása során.
Az idei célunk az volt, hogy mindenképp feljutást érő helyen végezzünk, és jövőre Magyarország 16 legerősebb egyesülete között, az első divízióban szállhassunk versenybe a pontokért.
Nagy siker volt, hogy a második divízióban győzni tudtunk, és igazi csapatként küzdöttünk minden pontért. Különleges volt, hogy edzőink is kivették a részüket: Böndör Dániel (15 pont) rúdugrásban, Tóth-Kozák Rebeka (13 pont) 3000 méter akadályon és én :D (31 pont) 3000 méter akadályon és 5000 méteren kacsintott vissza egy rövid időre a versenyzői szerepbe. (CSB eredmények: http://csb.masz.hu/2024)
Bár hazai szinten rendszeresen dobogós helyen végeznek sportolóink, idén már nemzetközi szinten is próbálgatták szárnyaikat a győri fiatalok. Ebben szeretnénk a 2025-ös szezonban még előbbre lépni, ezek azok a tapasztalatszerzési lehetőségek, amelyek később felnőtt korosztályban stabil alapot adnak ahhoz, hogy ott is magasabb szinten versenyezhessenek.
Nehézség továbbra is az, hogy az érettségit követően főként Budapestre mennek tanulni versenyzőink. Szeretnénk, ha sportolóinkat megfelelően tudnánk támogatni abban, hogy civil életüket is Győrben alapozhassák meg és a klub megfelelő támogatást tudjon nyújtani ebben is. A győri egyetem folyamatos fejlődése mindenképp segítségünkre lesz abban, hogy itt tudják folytatni a tanulás mellett sportpályafutásukat is a GYAC-nál nevelkedettek.
A klub két új igazolása a Kovács testvérek, László és Kristóf (képünkön), akik súlylökésben értek el remek eredményeket. Velük mindenképpen erősödött a klub, reméljük, hogy Kiss Dániel tanítványai azzal a motiváltsággal tudnak majd 2025-ben versenyezni, amelyet látunk rajtuk nap mint nap edzés közben a pályán.
Azt gondolom, hogy ahhoz, hogy saját nevelésű kiemelkedő versenyzőink legyen elengedhetetlen az, hogy legyenek hozzájuk hasonló példaképek a pályán.
Jelenleg 13 főből áll edzői csapatunk, valamennyien nap mint nap segítik sportolóink fejlődését minden téren. Úgy gondolom, hogy kollégáimmal remek csapatot alkotunk és jó hangulatban tudunk együtt dolgozni a közös célokért.
Dombi Olivér – U6, U8
Tóth Virág – U10
Tóth-Kozák Rebeka – U10, U12
Nagy Rita – GYAC-futóklub
Horváthné Baumgartner Eszter – gerelyhajítás, dobó előkészítő csoport
Kiss Dániel – súlylökés, diszkoszvetés, kalapácsvetés
Farkas Roland – sprint, gát, ugrások és összetett versenyzés
Böndör Dániel – rúdugrás
Nyíri László – erőnléti edző, súlyemelés
Bognár János – hobbi csoport
Szalóki Richárd – közép-, hosszútáv futás
Slobodan Acimov – erőnléti edző, rehabilitáció
Kószás Kriszta – U12-es előkészítő csoport; U14, U16 versenyzői csoportok sprint-, gát- és középtávfutás
Hálásak vagyunk Lajtmann Zsoltnak, aki évek óta a szakosztály szponzora a Horn Magyarország Kft-vel, nagy segítséget jelent számunkra.
Szponzorok terén szeretnénk előre lépni 2025-ben, úgy gondolom, hogy most már olyan eredmények és létszám áll az atlétika szakosztály mögött, ami mögé érdemes beállni kisebb vagy nagyobb szponzorként is.
Szakosztályvezetőként nagyon fontosnak tartom, hogy ne csak az élsport domináljon, hanem mindenkinek, aki nálunk mozog, olyan alapot adjunk, amivel a mindennapos sport – és ezzel az egészséges életmód – beépül az életükbe. A sport olyan értékeket ad, amely az egész életre jó hatással van akár a mentális akár a fizikális oldalt tekintve.
Büszke vagyok arra, amit felépítettünk a szakosztályban: köszönöm a sportolók, az edzők munkáját és a szülők bizalmát és támogatását, valamint szponzorainknak az együttműködést.
A Győri AC női csapata mindkét mérkőzését elvesztette az asztalitenisz Európa-kupa második szakaszában, így eldőlt, hogy a harmadik helyen végez a csoportjában és nem jut tovább.
Ebben a szakaszban 14 klub érdekelt, ezeket négy csoportba sorolták. Az egyenes kieséses szakaszba a csoportok első és második helyezettjei, illetve a Bajnokok Ligája kiesői kerülnek.
A Győri AC a C csoportba került, ellenfele a spanyol MIRÓ Ganxets Reus és a torna házigazdája, a portugál CTM Mirandela volt. A magyar együttes – Bálint Bernadett, Szvitacs Alexa, Barcsai Sophie összeállításban – mindkét meccsét lejátszotta szombaton. Délelőtt a spanyol gárda volt a riválisa, amellyel fordulatos, nagy csatát vívott, de végül 3:2-re alulmaradt, majd délután a portugálok következtek. Ez már jóval simább találkozó volt, a vendéglátók könnyedén nyerték meccseiket – egyedül Barcsai vívott szoros csatát riválisával –, így összesítésben is magabiztos győzelmet arattak.
A csoport első és második helyéről döntő spanyol–portugál összecsapást vasárnap rendezik.
Női Európa-kupa, második szakasz, C csoport (Mirandela): CTM Mirandela (portugál)–Győri AC 3:0. Ines Matos–Bálint Bernadett 3:0 (8, 10, 5); Erdélyi Annamária–Szvitacs Alexa 3:0 (4, 6, 5); Mariana Santa Comba–Barcsai Sophie 3:2 (–9, 7, 8, –7, 6-4).
MIRÓ Ganxets Reus (spanyol)–Győri AC 3:2. Murakami Takara–Bálint Bernadett 2:3 (–7, 9, 6, –8, 5-6); Margarita Peszocka–Szvitacs Alexa 3:0 (3, 3, 2); Elvira Fiona Rad–Barcsai Sophie 2:3 (9, 8, –3, –10, 1-6); Peszocka–Bálint 3:0 (9, 3, 14); Murakami-Szvitacs 3:0 (6, 12, 7).
A győriek a portugáliai Mirandela városában lépnek asztalhoz az Európa-kupa második körében. Mindkét mérkőzésüket december 14-én, szombaton játsszák, előbb 9.30 órai kezdettel a spanyol MIRÓ Ganxets Costa Daurada csapatával, majd délután 15 órakor a hazai vendéglátó csapattal, a CTM Mirandelával mérkőznek meg.
A mérkőzések az ETTU TV-n keresztül élőben láthatóak lesznek.
A győriek az első fordulóban egy meccset nyertek, egyet veszítettek.
A női Extraligában a Kiskunmajsa együttesével játszott a közelmúltban a GYAC. A tavalyi Final Four bronzmeccséhez hasonlóan ismét győri siker született – és ezúttal is hatalmas csatában.
A páros győzelem mellett mindenki hozzátette a magáét: igazi csapatként, hátrányból fordítva alakította ki csapatunk a 4:3-as sikert.
A Győri Atlétikai Clubnál is járt a Mikulás, akit hosszú sorokban vártak a klub utánpótlásában sportoló kisebbek és nagyobbak az Olimpiai Sportparkban.
Mintegy négyszázan regisztráltak előzetesen, így volt dolga a Mikulásnak és segítőinek, akik örömmel látták az önfeledett mosolyt a gyerekek arcán.
"Egyesületünk számára kiemelten fontos a közösségépítés és az ilyen pillanatok megteremtése, amelyek még közelebb hozzák egymáshoz sportolóinkat és családjaikat" – írta közösségi oldalán klubunk.
A Magyar Evezős Szövetség 2024-ben is díjazta az év legjobb sportolóit és edzőit, és a Győri Atlétikai Clubból többen is a díjazottak között szerepeltek.
A női „jövő reménysége” Fehérvári Eszter lett, akinek edzője dr. Alföldi Zoltán.
Az év férficsapatának a Szigeti Ferenc (Csepel) és Szöllősi Balázs alkotta egységet választották meg. Edzőjük ifj. Pergel László.
Az év legjobb edzője a felnőtteknél dr. Alföldi Zoltán (GYAC), paraevezésben Nagy Gábor lett.
A díjakat 2025. január 10-én adják majd át a Bajnokok Gáláján.
A győri szakosztály evezősei továbbá elismerésben részesültek a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség díjátadó gáláján is, ahol az év egyetemi sportolóit díjazták a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Arénájában.
A Széchenyi István Egyetem díjazottjai: Viandt Léna, Csepel Zsófia Luca, Fehérvári Eszter, Fazekas Fanni, Glázer Márió, Józsa Márton, Shah Amir, Balog Zsombor, Gasztonyi Péter László, Gasztonyi Barnabás. Felkészítőjük: dr. Alföldi Zoltán.
Mórahalmon rendezték meg a diák C és a diák B magyar bajnokságot, melyen közel 80 egyesület több mint 300 versenyzője mérte össze tudását. A magyar utánpótlás dzsúdósport egyik legrangosabb eseményén a GYAC versenyzői is nagyszerűen szerepeltek, és két éremmel tértek haza!
Diák C:
2. Gede Bálint (-50 kg)
3. Tamás Lotti (-33 kg)
Farkas Barnabás értékes tapasztalatokkal gazdagodott
Diák B:
7. Járóka Hamvai Mendel (–41 kg)
A Győri Atlétikai Club fiatal tehetségei az elmúlt hetekben rangos nemzetközi versenyeken képviselték klubunkat és Magyarországot.
Brnóban, az Olimpiai Reménységek Versenyén Kis Marcell és Nyikos Bernát remekül helyt tudott állni, a magyar válogatott tagjaként csapatban a 3. helyet szerezték meg.
Linzben, a Future Cupon pedig Gál Kristóf mutatta meg tehetségét, a magyar csapat tagjaként az előkelő 3. helyet szerezte meg a csapatversenyben, míg egyéni eredményeivel is kiemelkedett: gyűrűn aranyérmes lett, egyéni összetettben pedig az 5. helyen végzett.
A XI. Bükfürdő-Castrum Sec Kupa szabadfogású nemzetközi birkózógálán, Bükön a Győri Atlétikai Club fiatal birkózói fantasztikus eredményeket értek el.
Gyermek, 2017–2018 (grundbirkózás):
1. Frick Olivér
1. Antal Attila
1. Lukács Benjámin
2. Mészáros Titusz
3. Kiss Benjamin
3. Kálmán Szilárd
U8, 2016:
1. Kiss Izabella
1. Vígh Zsombor
2. Rákász Levente
3. Galló Vencel
3. Szalai Dávid
3. Hemperger Máté
U11, 2013 (lány):
3. Puti-Zeuner Berta
U11, 2013:
1. Horváth Zsombor
2. Toma Emma
U13, 2011–2012:
1. Galló Zétény
1. Szabó Sándor
A hétvégén a Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok adott otthont az I. osztályú felnőtt országos bajnokságnak, amely idén egyben a dr. Hetényi Antal Gábor Emlékverseny is volt. Az eseményen közel 200 dzsúdós mérte össze tudását az ország minden tájáról.
Egyesületünk versenyzője, Vida András elképesztő formát mutatott a 60 kg-os súlycsoportban, és fantasztikus küzdelmek után megszerezte a felnőtt magyar bajnoki címet!
A serdülő B ob-n, Cegléden, az Ungvári Miklós Judo Központban Ponácz Alex (33 kg) fantasztikus küzdelmekkel ezüstérmet szerzett, míg Gábor Kolos (50 kg) szintén remekül helyt állt, és az előkelő ötödik helyen végzett.
A Győri Atlétikai Club evezősei a napokban tartották meg hagyományos évzáró ünnepségüket. A rendezvényre több mint 130 evezős kapott meghívást. A rendezvény rövid gyászszünettel kezdődött. Idén három kiváló embert elveszített evezősök Pák Bélára, Prejczer Istvánra és az evezősök nagymamájaként ismert dr. Némethy Györgyné Magdikára emlékeztek.
Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő nyitotta meg az ünnepséget, majd Borkai Zsolt, a GYAC elnöki beszédében elmondta, hogy a jövő évi működés biztosított és kiemelte, hogy az evezős klub milyen fontos szerepet játszik a klub életében. Weisz Róbert a győri Graboplast VSE elnöke köszöntőjében kitért arra, hogy a két egyesület között az országban továbbra is páratlan az együttműködés. Külön gratulált az evezős csapatnak, amely idén is elnyerte az év evezős csapatának járó díját.
Papp Oszkár szakosztályvezető évértékelője elején kitért arra, milyen nehéz helyzetben van.
„Értékelni nagyon nehéz ilyen esetben, amikor a szakosztálynak ötvenkilenc magyar bajnoka és számtalan nemzetközi szinten is eredményes sportolója van. Előre elnézést kérek a jelenlévő sportolóktól, hiszen ha csak egy percet beszélnék mindenkiről, akkor estébe nyúlóan tartana a beszámoló” – mondta a szakosztály vezetője.
Ezt követően minden sportoló átvehette a megérdemelt jutalmakat. Gasztonyi László, a főtámogató Vill-Korr Kft vezetője idén sem érkezett üres kézzel. Hárommillió forintról szóló átutalási bizonylatot nyújtott át ünnepélyes keretek között Papp Oszkárnak. Gasztonyi László hosszú évek óta támogatja azokat a sportolókat is, akik három vagy több magyar bajnoki címet szereznek. Idén öt sportoló – Tumpek Flóra, Tarlós Dóra, Fehérvári Eszter, Kovács Kolos, Papp Csongor – éves tagdíját vállalta át a támogató, emellett gravírozott golyóstollat is adott át a versenyzőknek.
További négy különdíjat is kiosztottak. A Némethy-kupát a győri versenyen legeredményesebb evezős, Papp Csongor kapta. Simon Róbert Balázs különdíját Jakabovits Dániel vehette át. A Papp Oszkár szakosztályvezető által felajánlott ajándékot Sovány Blanka Vanda érdemelte ki.
A Pák Ász-kupa átadását nagy várakozás előzte meg. Az 1984-ben alapított serleget idén Pák Béla két lánya, Pák Eszter és Pák Viktória adta át. Rövid beszédükben nagyon fontosnak találták, hogy édesapjuk emlékének is adózva tovább viszik a hagyományt. Idén a megújult Pák Ász-kupát Fehérvári Eszter vehette át.
Forrás: kisalfold.hu
Luxemburgban sorsolt az ETTU és így kiderült a nemzetközi téren is remeklő GYAC Aréna a továbbjutást követően Portugáliában, Mirandelában kell hogy asztalhoz álljon december 12. és 15. között.
A győriek ellenfele a spanyol Ganxets Costa Daurada és a házigazda, azaz a portugál CTM Mirandela lesz.
Székesfehérvár ad otthont a junior és ifjúsági országos bajnokságon.
Szakosztályunk négy versenyzővel képviselteti magát: junior 57 kg-ban Fehér Milán, junior 75 kg-ban Fedor Ákos, ifi 71 kg-ban Kollár Áron, ifi 80 kg-ban Bakacs Ernő lép szorítóba.
Mint azt Nagy Zoltán vezetőedző elmondta: Kollár Áronnak van a legnagyobb esélye a jó eredménye, válogatottként a győzelem sem elérhetetlen. Bakacs Ernőtől is jó eredmény várható, a két juniortól pedig tisztes helytállás, rajtuk nincs eredménykényszer.
Az elmúlt napokban tornászaink kiemelkedő eredményeket értek el két rangos versenyen: a serdülő I, gyermek kezdő-haladó versenyen és a Zsebi baba országos bajnokságon.
🔹 Serdülő I és gyermek kezdő-haladó
- Csiszár Nadin ugrásban aranyérmes lett, egyéni összetettben pedig a 6. helyen végzett
- Gyermek haladó csapatunk első helyezést ért el, míg a kezdő csapat az 5. helyen végzett.
🔹Zsebi baba országos bajnokság
- Zsebi II korcsoportban csapatunk aranyérmet szerzett (Scheller Júlia, Zoller-Delbó Zorka, Herenkovics Rozália, Sulyok Zsófia, Tátrai Karolina, Schmidmajer Luca, Barabás Liliána).
- Zsebi I korcsoportban A csapatunk 6. helyen, míg B csapatunk 13. helyen végzett (utóbbi csak a 2. fordulón vett részt).
Az edzők: Szűcs Nicoleta Lucia, Fajkusz Csaba, Cserdi Ivett, Tóth Károly, Szűcs Szonja és Kardos Botond.
A GYAC súlyemelője, Tamtom Péter a felnőtt országos bajnokságon a ranglista 4. helyéről indulva óriási küzdelemben, 4 kg hátrányból fordított, és lökésben 8 kg-mal előzte meg ellenfelét, ezzel megszerezve a bronzérmet, emellett új ifjúsági országos csúcsot is felállított, amely immár 153 kg a 89 kg-ban súlycsoportban. Tamtom 1,5 hónapon belül már a második rekordját döntötte meg.
A II. osztályú országos bajnokság a GYAC tornászai fantasztikus eredményekkel szerepeltek. Az ifjúsági és a kadett csapat aranyérmes lett, míg a serdülő csapat az előkelő második helyen végzett.
Kiemelkedett Körmendi Norman az Ifjúsági és Körmendi Zerind a kadett korosztályban, akik mindketten csapat- és egyéni első helyezést értek el!
Csapat: 1. ifjúsági (269.850 pont); a csapat tagjai: Körmendi Norman, Lindemann Ádám, Horváth Álmos
1. kadett (225.850 pont); a csapat tagjai: Ritter Simon, Horváth Ányos, Körmendi Zerind
2. serdülő (246.400 pont); a csapat tagjai: Zsenák Barnabás, Péter Dávid, Benczik Áron, Horváth Hunor
Ifjúsági egyéni:
1. Körmendi Norman (69.050 pont)
3. Horváth Álmos (67.400 pont)
7. Lindemann Ádám (66.050 pont)
Kadett egyéni:
1. Körmendi Zerind (57.250 pont)
3. Horváth Ányos (56.100 pont)
9. Ritter Simon (52.400 pont)
Serdülő egyéni:
3. Zsenák Barnabás (42.400 pont)
8. Péter Dávid (41.200 pont)
14. Horváth Hunor (39.800 pont)
16. Benczik Áron (39.450 pont)
Dr. Alföldi Zoltánt, az evezős szakosztály vezetőedzőjét a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség (MEFS) Nemzetközi Kapcsolatok Bizottságának alelnökévé választottak.
A MEFS célja az egyetemi versenysport népszerűsítése és eredményességének növelése, valamint az egyetemi hallgatók egészségének javítása rendszeres sportolási lehetőségek biztosításával – mindezt a Hajós Alfréd Tervben meghatározott program alapján.
A győri szakember tapasztalata és elkötelezettsége biztosan nagyban hozzájárul majd a nemzetközi kapcsolatok erősítéséhez és a hazai egyetemi sport fejlesztéséhez.
A bizottság tagjait ide kattintva érhetők el.
A Győri AC női csapata egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta szereplését az asztalitenisz Európa-kupa első szakaszában.
Az Extraliga-bronzérmes Győri AC együttese, amely szabadkártyával és első alkalommal szerepel a nemzetközi porondon, a spanyolországi Burgosban játszik a második számú kontinentális kupa selejtezős szakaszában. Az A csoportban a lengyel Wamet Dobry Wiazar Dabcze és a CP Lyssois Lille Metropole csapata az ellenfele, s mindkét mérkőzését már a pénteki nyitónapon lejátszotta. A kínai játékossal felálló franciák ellen nem sikerült meglepetést okoznia a Bálint Bernadett, Szvitacs Alexa, Barcsai Sophie triónak, de aztán a lengyelek ellen összejött a győzelem, ezzel megmaradt az esély a továbbjutásra is.
CP Lyssois Lille Metropole–Győri AC 3:0
Győri AC–Wamet Dobry Wiazar Dabcze 3:0
FRISSÍTVE
Miután a francia csapat szombaton 3:0-ra legyőzte a lengyelt, a GYAC csoportja második helyén végzett és továbbjutott. A hármast a francia CP Lyssois Lille Metropole B gárdája nyerte. A trióból az első két csapat lépett tovább a második szakaszba. A sorsolás jövő héten csütörtökön 11.30 órakor lesz, melyet az ETTU TV közvetít.
A hétvégén megkezdik szereplésüket az Európa-kupában érdekelt magyar asztaliteniszcsapatok.
Az Extraliga-bronzérmes Győri AC női együttese, amely szabadkártyával és első alkalommal szerepel a nemzetközi porondon, a spanyolországi Burgosban játszik a második számú kontinentális kupa első szakaszában. Az A csoportban a lengyel Wamet Dobry Wiazar Dabcze és a CP Lyssois Lille Metropole B csapata lesz az ellenfele, mindkét mérkőzését már a pénteki nyitónapon lejátssza. A szombaton záruló torna első két helyezettje léphet tovább a második szakaszba, míg a harmadik átkerül a harmadik számú sorozatba, a Trophy Cupba.
Vígh Zsolt, a győriek vezetőedzője a csütörtök hajnali indulás előtt elmondta: nem lesz egyszerű dolguk, mert mindkét ellenfelük a Bajnokok Ligájából esett ki ebbe a versenysorozatba, vagyis mindketten országuk bajnokai.
„Előzetesen úgy vélem, a franciák erősebbek, de a lengyel asztalitenisz is meghatározó. Nyílt sisakkal szeretnénk játszani, de nehéz esélyt latolgatni” – fogalmazott a szakvezető, aki hozzátette: sporttörténeti szereplés előtt áll a csapat.
„Először indulunk ilyen rangos kupában, ezzel az Audi-ETO női kézilabdázói és az UNI Győr női kosárlabdázói mellett képviseljük a várost a nemzetközi porondon, ami szerintem nagy szó. A helyszínen gyakorlatilag egyet tudunk edzeni, majd egy napon letudjuk a két mérkőzést. Szakmailag jobb lett volna, ha a két meccs el van osztva, és nem hat órán belül kell ismét asztalhoz állni, de ez van, így jött ki a sorsolás és a program. Mi a magunk részéről így is megteszünk mindent a jó szereplés érdekében” – mondta el Vígh Zsolt.
A győrieknél Bálint Bernadett, Szvitacs Alexa és Barcsai Sophie küzd majd a riválisokkal.
A győriek pénteken 10 órakor a Lille, 16-kor a Dabcze csapatával találkoznak.
Forrás: kisalfold.hu
A közelmúltban rendezték meg a 35 km-es gyalogló magyar bajnokságot, ahol atlétánk, Torma Anett 3:34.17-es idővel második helyezést ért el.
A németországi Zittauban a Lusatian Race Walking keretében versenyeztek magyar sportolóink, és Anett itt is nagyszerűen helyt tudott állni a 35 km-es távon.
A hosszútávfutás mellett ilyenkor a gyaloglásnak is szezonja van, így örömmel látjuk sportolóink elkötelezettségét és kitartását az őszi versenyidőszakban.
Evezős sportolónk, Szöllősi Balázs részt vett a Magyar Olimpiai Bizottság Fiatal Sportvezetők Programján, amelyet az olimpiai kvalifikációban részt vett 18–35 éves sportolók számára indítottak. A program célja, hogy segítsen a sportolóknak pályafutásuk után is a sport világában maradni.
Balázs azon 16 élsportoló között volt, akik a képzésen elméleti és gyakorlati foglalkozásokon vettek részt. A program végén projekttervet kellett készíteni, melyben Balázs a Beach Sprint sportág hazai beindítását támogató projektet mutatta be nagy sikerrel. A sikeres prezentációt követően Balázs átvehette az elismerő oklevelet.
Abonyban, a Varga István Sportcsarnokban rendezték meg a XXIV. Skultéty Sándor-emlékverseny a Komáromi Gép Kupákért U15-ös szabadfogású diákolimpiai országos döntőt, melyen mintegy 50 csapat 132 versenyzője vett részt, ahol a birkózók az általános iskolájuk színeit képviselték, az eredményeket azonban a klubok neve alatt rögzítették.
A Győri AC birkózói is fantasztikus eredményeket értek el:
Kajdi Kornél (48 kg) szabadfogásban aranyérmes lett, Baradics Ákos a 62 kg-osok mezőnyében az előkelő 5. helyen végzett.
Keményen küzdött Baumann Berton (48 kg), Wally Zalán (57 kg), Hancz Jónás (75 kg) és Végh Zsombor (85 kg) is.
A GYAC-os Bálint Bernadett sikerével ért véget az asztaliteniszezők Top 10-bajnoksága, amelyet a hétvégén rendeztek az Ormai László Csarnokban.
A kétnapos versenyen összesen 10-10 játékos állt asztalhoz. A régi lebonyolítási forma szerint rendezett versenyen mindenki játszott mindenkivel. Az első napon az 1-5. forduló mérkőzéseit játszották le az Ormai csarnokban. Az összesen 5 asztalon rendezett versenyen felváltva játszották a mérkőzéseket, egy teljes fordulót a nők, majd ezt követően a férfiak játszottak le.
A nők versenyén első számú várományosaként Bálint Bernadett számított. A jó formában játszó, nemrég a linzi EB-n is remekül szereplő ping-pongos veretlenül nyerte meg a női Top 10 bajnokságát. A második helyen Hartbrich Leonie végzett. Nagyon szép versenyzéssel és kiegyensúlyozott teljesítménnyel Szosznyák Emmáé lett a bronzérem.
Novemberben Spanyolországban kezdi meg Európa-kupa szereplését a Bálint Bernadett, Szvitacs Alexa, Barcsai Sophie, Jankus Dóra, Szollár Zsófia összeállítású GYAC Aréna magyar bajnok együttese. Női csapat első ízben szerepelhet Győrből nemzetközi kupában. Az Európa-kupában mind a nőknél, mind a férfiaknál tornarendszerben bonyolítják le a selejtezős párharcokat. A nőknél az A csoportban francia, illetve lengyel ellenféllel szemben a Győri AC áll asztalhoz Spanyolországban. A győriekre komoly kihívás vár, hiszen egy napon játsszák majd le mindkét mérkőzésüket.
Sikeres évet zárt a győri ultratrianlonista. A GYAC sportolója, Rokob József idén három Ironman-versenyen indult, egy háromszoros, egy ötszörös és egy tízszeres viadalon, és mindegyiket megnyerte.
Az év első felében hazai versenyeken készült Rokob József, aki Szegeden maratont futott, továbbá teljesítette a Pécs és Harkány közötti országúti futóversenyt. Emellett pedig a tollaslabdát is beiktatta az edzésprogramba.
Rokob József úszásban, kerékpározásban és futásban is stabilan teljesít.Adódik a kérdés, hogy az ultratriatlon és a tollaslabda miként fér össze egymással.
„Nagyon jó kiegészítő sportág, egyrészt megtöri a monotonitást, amit futásnál és úszásnál, de még a kerékpározásnál is előjön. Nagyon jó kardióedzés, a sebesség- és irányváltásban is rendkívül hasznos. Szóval élvezem, sokat tollaslabdázom, sokszor késő estig nyomom az egyetemi kiscsarnokban” – kezdte Rokob József, aki idén először a franciaországi Colmarban teljesített egy háromszoros Ironmant.
Egy ilyen verseny 3800 m úszásból, 180 km kerékpározásból és a klasszikus maratoni táv lefutásából áll, ami valamivel több mint 42 km. Ezt kell annyi napon át teljesíteni, ahányszoros a viadal.
„Colmarban azt mértem le, milyen állapotban vagyok. Persze örül az ember, ha nyer, de általában egy ilyen versenyen nem a helyezés a lényeg, hanem az, hogy becsülettel végigcsinálja. Franciaországban nagyon meleg volt, az eredményhirdetésre lett hűvösebb idő, amit én jobban szeretek”
– folytatta a 46 éves sportoló, aki augusztus elején az észtországi Vinniben emelte a tétet, és öt napon át teljesítette a fenti távokat. Ott is első lett, majd jött az olaszországi tízszeres Ironman.
„A Garda-tó mellett Desenzano del Garda nevű település volt a verseny központja. A távok nehézségét az adta, hogy 1500 méter szintkülönbség volt a kerékpáros pályán, ezt kellett minden alkalommal tíz napon át pluszban legyűrni. Érdekesség, hogy pár kilométerre voltunk attól a helytől, ahol tizenegy éve a harmincszoros Ironmant teljesítettem, sőt, meg is nyertem. Most is első lettem a tízszeresen, de hangsúlyozom, ide sem a számszerű eredményért mentem” – folytatta Rokob József, aki azt is elmondta, ugyan kevesebb ideje van már edzeni, de mentálisan továbbra is nagyon erős.
Rokob József tudja, mi vár rá egy ilyen versenyen „Mikor a harmincszoros versenyt csináltam, akkor az első gyereket várta a feleségem. Most már három gyerkőc van, viszem a céget, így nyilván háttérbe szorultak a dolgok, a korábbiakhoz képest valamivel kevesebbet edzek, de heti hat-hét edzés átlagban így is összejön. Egy harmincszorost talán már be sem vállalnék, hiszen az közel negyven nap távollétet jelent a családomtól. Erre már nem nagyon van lehetőség. Bevallom, olyan, hogy holtpont, nálam nincs. Fejben kell erre felkészülni, és én ezt általában meg is teszem. Nem igazán hat meg a negyedik napon, hogy még hat ilyen táv vár rám. Tudom, mit vállalok, amikor benevezek egy versenyre” – fogalmazott a sportoló, aki nagy népszerűségnek örvend a versenytársai között.
„Ezt nem a hírnévért és a pénzért csináljuk, hiszen mi fizetjük a nevezési díjat, az utazást, a szállást. Viszont egymás között elismerjük azokat, akik ezt a sportágat űzik. Azért ez nem a fiatalok sportja, a tízszeresen ketten voltak nálam fiatalabbak a mezőnyben. Viszont a többiektől komoly dicséreteket kaptam, legendának is becéznek, illetve volt, aki elmondta, én vagyok neki a példaképe. Ezek természetesen nagyon jólesnek”
– mesélte Rokob József, aki egyébként több órát vert a másodikra a tíz nap alatt.
„Nagyjából minden nap hasonló idő alatt teljesítem a távot, legfeljebb húsz-harminc perc különbségek vannak. Erősségem a futás, sok minden azon múlik, mert talán az a legnehezebb és a legmonotonabb” – árulta el a titkát a vasember, akinek felkészülését a győri dr. Barthalos István segítette, míg a franciaországi versenyen Jagicza Kata, a másik két viadalon a váci Kolonics Tamás volt végig mellette.
Ami a jövőt illeti, arról még konkrétumok nincsenek, egy hónapon belül áll össze Rokob József 2025-ös versenyprogramja, de a tervei szerint egy tízszeres verseny mindenképpen tervben van. Eddig ebből hetet csinált már meg a pályafutása során.
Dr. Barthalos István is értékelte tanítványa eredményeit: „Az elmúlt szezon felkészülése nem volt zökkenőmentes, a család és a munka mellett harmadlagos lett az élsport ebben az évben Józsi számára, de a legjobb tudásunk szerint a fennmaradó időben mindent megtettünk azért, hogy a lehető legjobb formába kerüljön. Egy szezonban a tizennyolc Ironman teljesítése önmagáért beszél, és bízunk benne, hogy mielőbb a teljesített Ironmanek számában is Józsi lehet a világelső. Az biztos, készülünk a jövő évre, a versenyprogram a következő hetekben áll össze.”
Forrás: kisalfold.hu
A selejtezőből indult Bálint Bernadett számára a második forduló a végállomást jelentette a linzi egyéni asztalitenisz Európa-bajnokságon.
Bálint Bernadett az első napon mindkét mérkőzését megnyerte a selejtezőcsoportjában, ezzel biztosítva helyét a főtáblán. A 81. helyen kiemelt játékosunk olyan előkelő ellenfeleket győzött le, mint a lengyel Katarzyna Wegrzyn (35.) és a bolgár Viktórija Persova (79.).
A folytatásban tovább menetelt, 4–1-re diadalmaskodott az olasz Debora Vivarelli felett, a harmadik helyen kiemelt ázsiai származású francia, Jia Nan Yuan azonban már túl nagy falatnak bizonyult a számára, így a 32 között fejezte be a szereplését.
Nagy sikerrel rendezték meg a Reménységek Kupája nemzetközi utánpótlás asztalitenisz-versenyt.
Az első napon az U11-es fiúk és lányok álltak asztalhoz. Péntek Gábor Levente, a GYAC versenyzője bronzérmet szerzett.
A második napon az U12-es versenyszámban is szép teljesítmények születtek.
A harmadik versenynapon az U13-as korosztály állt asztalhoz, ahol Péntek Gábor Levente az 5. helyen végzett, miután a legjobb négy közé jutásért a későbbi győztestől kapott ki.
A négynapos esemény utolsó napján, a győri Club Arénában, az U15-ös játékosok mutatták meg tudásukat az asztaloknál. A verseny végén a pontverseny győztese a BVSC Zugló csapata lett.
Az Egri Városi Sportiskola és az Egri Vasas SE szervezésében rendezték meg a serdülő magyar bajnokságot az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban, ahol 50 klub 250 versenyzője mérette meg magát 4 tatamin, fiú és leány korosztályokban. Versenyzőink kiválóan szerepeltek.
2. Takács Csongor Olivér
3. Szentes Benedek
7. Tóth Maxim
9. Gábor Kolos
Budapesten, a Down Alapítvány Rehabilitációs és Sportcentrum által rendezett IX. ergométerversenyen paraevezőseink kiemelkedően szerepeltek. A jó hangulatú megmérettetésen sportolóink 250, 500 és 1000 méteres távokon versenyeztek, és fantasztikus eredményekkel, valamint egyéni csúcsokkal tértek haza.
1. Iványi Ábel Ámon – 500 m (Férfi Utánpótlás, ID II.)
1. Jankoff Attila – 1000 m, (Férfi Utánpótlás, Vizuál)
1. Szegedi Gergő – 1000 m (Férfi Felnőtt, PR2)
1. Döngölő Ádám – 500 m (Férfi Utánpótlás, PR2)
2. Kiss Levente – 1000 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
3. Érsek-Oross Máté – 500 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
3. Csiza Ágnes – 500 m (Női Felnőtt, ID II.)
5. Vincze Dávid – 1000 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
7. Major József – 1000 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
8. Varga Gábor – 1000 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
11. Bakó Marcell – 1000 m (Férfi Felnőtt, ID I.)
Felkészítő edzők: Nagy Gábor és Szemethy Csilla
A győri Péter Sára, Molnár Botond duplázott, Tomcsányi Benedek pedig triplázott a tornászok Mesterfokú Bajnokságán a szerenkénti döntőkben.
Tomcsányi Benedek lólengésen, gyűrűn és korláton is diadalmaskodott a tornászok Mesterfokú Bajnokságának szerenkénti finléiban, ráadásul szombaton egyéni összetettben is győzött, és ezzel megnyerte a Csányi Rajmund-kupát is. Több tornász is duplázni tudott, a férfiaknál Molnár Botond és Péter Sára is ugráson és talajon lett első, Mayer Gréta pedig a felemáskorlát mellett szombaton összetett mester is lett.
Vasárnap a tornászok Mesterfokú Bajnokság szerenkénti fináléinak adott otthont a győri Olimpiai Sportpark, ahol a férfi és a női mezőnyben is hatos döntőket rendeztek.
A hölgyek ugrásban kezdtek, ahol Péter Sára (Győri AC; 12.900) végzett az első helyen. Gerendán újabb érmet szerzett Péter Sára, aki második (11.700) lett. A zárószer a talaj volt, ahol Péter Sára megszerezte második aranyérmét 12.600 ponttal.
A férfiak talajon kezdték meg a versengést. Itt Molnár Botond (Győri AC; 13.600) első, Tomcsányi Benedek (Győri AC; 13.400) harmadik lett. Lólengésben Tomcsányi javított (13.700), így az ő nyakába került az aranyérem, majd gyűrűn 13.500 ponttal újabb első helyet gyűjtött be. Ugráson Molnár Botond a nap legmagasabb pontszámával (14.050) tudott nyerni, Tomcsányi (13.450) bronzérmes lett. Korláton Tomcsányi újabb aranyéremmel gazdagodott (13.500).
A legeredményesebb férfi versenyzőnek a Csányi Rajmund Alapítvány Kuratóriuma serleget ajánlott fel, melyet Csányi Rajmund lánya, Csányi Erika adott át Tomcsányi Benedeknek.
Ezzel a felnőtt tornászok számára a hazai versenyszezon lezárult.
Péter Sára:
A győriek versenyzőjeként büszke vagyok arra, hogy rögtön két aranyérem került a nyakamba, hiszen talajon és ugrásban is a legjobb lettem. Nagyon kemény verseny volt, és nagyon hosszú volt ez a szezon, de szeretek itt versenyezni, és a közönség szeretete, drukkolása is sok erőt adott. Tökéletesíteni szeretném a tudásomat a másik két szeren is.
Tomcsányi Benedek:
Pazar hétvégét zártam, hiszen összetettben és a szerenkénti döntőkben is sikerült érmet, érmeket szerezni. Tényleg remek gyakorlatokat tudtam bemutatni itt az év utolsó viadalán. Mozgalmas volt ez az esztendő, főleg a második félév, de összességében elégedett lehetek.
Molnár Botond:
Büszke vagyok a teljesítményemre, mert két aranyérmet is nyertem. Talajon és ugrásban is a dobogó felső fokára állhattam, ami külön büszkeség, hiszen hazai pályán, itthon Győrben versenyezni külön megtiszteltetés. Minden évben nagyon várom a Mesterfokú Bajnokságot.
Szöveg: kisalfold.hu; fotó: Freschli József/MATSZ
Birkózóink két helyszínen is kiváló eredményeket értek el, és büszkén képviselték klubunkat.
A Jána Édesa és Marcela Kálmána Emlékversenynek a szlovákiai Marcelháza adott otthont.
A kötöttfogású és női nemzetközi megmérettetésen U9 28 kg-ban Kiss Izabella, U15 54 kg-ban Pusztai Kata 1., U15 75 kg-ban Hancz Jónás 3. helyen végzett.
Az U8-as, U9-es és U10-es szabadfogású birkózógálán a budapesti ESMTK ottonában Galló Vencel 3., Rákász Levente és Vígh Zsombor 2. lett.
A férfiaknál a győri Tomcsányi Benedek nyerte az egyéni összetett versenyt a tornászok Mesterfokú Bajnokságán, Tomcsányi e mellett a győztesnek járó dr. Sánta Lajos trófeát is átvehette a győri Olimpiai Sportparkban rendezett viadalon.
A győri Olimpiai Sportpark adott otthont a felnőtt tornászok idei utolsó viadalának, a Mesterfokú Bajnokságnak. A szombati napon az egyéni összetett versenyt tartották, amely egyben selejtezőként is szolgált a vasárnapi szerenkénti finálékhoz. Az előzetes nevezéshez képest annyi változás történt, hogy az olimpiai 9. helyezett Mészáros Krisztofer az edzésen kisebb sérülést szenvedett, így – mivel az esztendő utolsó megmérettetéséről volt szó – a Győri AC sportolója elővigyázatosságból kihagyta a viadalt.
Távollétében klubtársa, Tomcsányi Benedek (80.700) lett az egyéni összetett mestere. Az aranyérem mellé megszerezte a győztesnek járó dr. Sánta Lajos trófeát is.
Tomcsányi Benedek így értékelt:
Sokáig úgy volt, hogy nem tudok majd indulni ezen a versenyen betegség miatt. Emiatt külön öröm számomra, hogy nyerni tudtam. Hazai pályán versenyezni mindig nagy öröm, ráadásul ez az év utolsó versenye, ez feltette a koronát az idei esztendőre.
A hölgyeknél óriási izgalmak közepette végül a DKSE kiválósága, Mayer Gréta állhatott a dobogó tetejére 48.600 ponttal. Mögötte, mindössze egy tizeddel lemaradva klubtársa, Makai Lilla (48.500) és a győri Péter Sára végzett holtversenyben a második pozícióban.
A férfi utánpótlás Kismester Bajnokságot a felnőttek Mesterfokú Bajnokságával együtt rendezték, ahol a gyermek, a kadett és serdülő korosztályok mutatták meg tudásukat. A fiú gyermek haladó korcsoportban Varga Zente (Győri AC) 80.775 ponttal bizonyult a legjobbnak.
Az esztendő utolsó kontinensviadalának, az U22-es Európa-bajnokságnak Szófia ad otthont október 12-től. Az indulók között ott lesz a győri Harcos Zoé.
A torna egészen jövő vasárnapig tart. Az előzetes nevezések alapján 34 ország részvétele várható majd a bolgár fővárosban. A mezőny nem lesz kicsi és senkinek nem osztogatnak könnyen érmet majd ezen az U22-es Európa-bajnokságon.
Összesen 19 magyar ökölvívó lép majd a kötelek közé, egyikük a Győri AC saját nevelésű bokszolója, Harcos Zoé, aki a nők 60 kg-os súlycsoportjában versenyez majd.
„Zoé több éve bokszol, nagy tehetség. Sajnos a tavalyi magyar bajnokság nem sikerült neki túl jól, de aztán tudott javulni, fejlődni. Szép győzelmeket aratott, és a felkészülés alatt is jól teljesített” – mondta tanítványáról Nagy Zoltán, a győri klub vezetőedzője, aki az esélyekkel kapcsolatosan így fogalmazott: „Ahogyan dolgozott, küzdött az elmúlt időszakban a versenyző, bármi lehetséges, de a legfontosabb, hogy a hazai megmérettetések után nemzetközi tapasztalatokat szerezzen. Nyilván sok függ a sorsolástól is, de felkészülten várjuk az Európa-bajnokságot.”
Harcos Zoé amikor nem bokszedzésen vagy versenyen van, akkor tanul, méghozzá a győri Széchenyi-egyetem jogi karán.
Egy ponttal nyert U14-es összetett országos bajnokságot Horváth Bianka.
A Kecskeméten rendezett versenyen a négypróba C változatában nagyon izgalmas és szoros versenyben végzett az élen a Győri AC atlétája.
A másik versenyző, Gál Alíz Bozsóka ugyanebben a változatban a 17. helyet szerezte meg.
A négypróba C változatában a súlylökés, a diszkoszvetés és a gerelyhajítás mellett a lányok még távolugrásban versenyeztek.
Edzőjük Baumgartner Eszter.
A Győri AC birkózói remekeltek a közelmúltban rendezett versenyeken. Az U23-as kötött- és szabadfogású országos bajnokságon, Tatabányán 70 kg-ban Varga Márton 2., Gyurasits Máté 3., 74 kg-ban Vikol András 5. lett.
Az U11-es, U13-as és U15-ös női diákolimpia országos döntőjében, Tatabányán az U15-ösök között 50 kg-ban Pusztai Kata mind a négy ellenfelét tussal legyőzve aranyérmes lett. Az U11-es korosztály 58 kg-os versenyében Toma Emma első országos versenyén a harmadik helyet szerezte meg.
Az U13-as korosztály kötöttfogású diákolimpia országos döntőjében, szintén Tatabányán a 46 kg-os Szabó Sándor 3., a 69 kg-os Kerim Lekouara 5. lett.
A győri Mészáros Krisztofer talajon és nyújtón diadalmaskodott, korláton pedig a World Challenge Cup szériagyőztese lett a Szombathelyen rendezett Waberer’s Challenge Világkupán
Mészáros Krisztofer talajon első helyen jutott a legjobbak közé. Az olimpiai 9. helyezett tornász parádés gyakorlatot mutatott be, és 14.433 ponttal magabiztosan megnyerte a finálét is.
„Remek érzés, hogy diadalmaskodni tudtam. Első helyen jutottam a döntőbe, és az is volt a célom, hogy ezt megőrizzem. Igyekeztem odafigyelni a gyakorlatomra, ez sikerült és győzni tudtam. Nagyon jó érzés volt visszatérni ezen a Világkupán, mindenképpen szerettem volna elindulni ezen a versenyen, hiszen most is rengetegen vannak kint és szurkolnak, nagyon hálás vagyok érte.
A Világkupa zárónapján Mészáros nyújtón 13.900 ponttal arany-, korláton 14.066 ponttal ezüstérmet gyűjtött be, valamint ezen a szeren a 2024-es Challenge Világkupa-széria első helyezettje lett. A kiírás szerint az idei öt Challenge Világkupán szereplő versenyzők közül a szerenkénti első nyolc helyezési pontokat kapott minden állomáson, amelyek összesített eredményéből alakult ki a végső sorrend.
„Éremeső volt ez a hétvége, és nagyon elégedett vagyok. Ezért jöttem erre a Világkupára. Épp az edzőmmel számolgattunk tegnap, mi kell ahhoz, hogy meglegyen a szériagyőzelem, és sikerült az ezüstéremmel. Boldog vagyok, hogy az olimpia után a hazai közönség előtt versenyezhettem, ez óriási erőt adott.
A magyar hölgyek négy, a férfiak hat döntős helyet szereztek a szombathelyi Waberer's Torna Challenge Világkupa versenyen. Finalista a GYAC-os Mészáros Krisztofer, de Tomcsányi Benedek és Molnár Botond is jól szerepelt.
A selejtezőkkel vette kezdetét a szombathelyi megmérettetés a Schaeffler Arena Savariában. A férfiaknál a Győri AC versenyzői közül talajon Mészáros Krisztofer 14.100 ponttal elsőként került a döntőbe, míg Molnár Botond 13.350 egységgel zárt. Lólengésben és gyűrűn Tomcsányi Benedek (13.700 és 13.400) elsőszámú tartalék. Korláton Mészáros (13.500; 6. hely) döntőzik, csakúgy, mint nyújtón (14.000; 1 hely) Závory Szilárd pedig hetedikként jutott a vasárnapi fináléba (12.700).
A Waberer’s Challenge Világkupán 30 ország versenyzői álltak a szerekhez, közöttük olyan nemzetek tornászai, amelyek először szerepeltek Szombathelyen, például mongol és sri lankai tornászok, de Európa-bajnokok is bemutatkoztak.
Folytatás szombaton 15 órától a férfi talaj, lólengés, gyűrű és a női ugrás és felemáskorlát fináléival.
Mészáros Krisztofer:
Nagyon boldog vagyok, mert végre hazai közönség előtt versenyeztem. Az olimpia után ez volt az első hazai megmérettetésem, ezért is jöttem. Korláton és talajon is első helyen végeztem, elégedett vagyok. Ez egyfajta felkészülés is a jövő heti mesterfokúra, ahol majd hat szeren versenyzek. De nem akarok ennyire előre rohanni, várom a hétvégi döntőt.
Tomcsányi Benedek:
A lólengés jobban ment, örülök, hogy megcsináltam ezt a nehéz gyakorlatot. Voltak benne hibák, mert kicsit izgultam is. Lovon utolsó pillanatig nyolcadik voltam, de végül a kilencedik helyre szorultam. Ami azért is különösen bosszantó, mert lovon jó vagyok, de még tisztítanom kell a gyakorlatomat. Gyűrűn is jó gyakorlat volt, de végül mindkét szeren elsőszámú tartalék lettem, ezért kicsit csalódott vagyok.
Molnár Botond:
Talajon a selejtezőben kisebb gyakorlatot mutattam be, úgy voltunk vele, ha az jól sikerül, akkor bent vagyok a fináléban. Én azt éreztem, hogy jó volt, sajnos, a bírák másképp látták. Ugrásban sérült voltam, emiatt egy kisebb gyakorlatot mutattam be, ami most erre volt elég.
Szombaton Zágrábban rendezték meg az atlétikai U16-os válogatott viadalt, ahol remekül szerepeltek sportolóink.
Fekete Sára megszerezte a maximális, 11 pontot a magyar csapat számára nagyszerű, magabiztos futással 2000 méteren, ahol új egyéni csúccsal ért célba (6:11,05).
Sipos Veronika remek futással ezüstérmet szerzett a 4x300 méteres váltóval, valamint egyéniben 300 méter gátfutásban új egyéni csúccsal (44,08) az értékes 4. helyet szerezte meg. Így csapatban 8, egyéniben 7 pontot szerzett a magyaroknak.
Három pontot szerzett 100 méteres síkfutásban Polgár Zsófia, majd a 4x100 méteres váltóban is helyet kapott, ahol sajnos az utolsó váltás nem sikerült, így a csapat nem ért célba.
Szintén 3 pontot hozott a válogatottnak Verő Dávid távolugrásban.
Meghívásosként, versenyen kívül szerepelt a viadalon Bajnok Alíz 100 méteres gátfutásban, ahol bebizonyította, hogy bár az országos bajnokságon elesett a gátfutás döntőjében, de helye van a válogatottban.
Csehország 502 pont; MAGYARORSZÁG 431,5 pont; Horvátország 317,5 pont; Szlovénia 264 pont; Szlovákia 241 pont.
Barcsai Sophie az U19-es országos ranglistaversenyen, Budapesten, az Ormai Csarnokban az U15-ös korosztályból feljutott a főtáblára, ahol magabiztos 3:0-ás győzelmet aratott a pécsi Nagy Judit felett. A negyeddöntőben végül 3:1-re kikapott a Dunakeszi VSE játékosától, Volentics Annától.
Jövő héten Barcsai Sophie Lengyelországban áll asztalhoz az Európa TOP 10-en, a korosztálya legrangosabb versenyén, ahol a kontinens ranglista 8. helyezettjeként szerzett indulási jogot.
A 24 éves Kovács László és az öt évvel fiatalabb Kristóf nagy reményekkel érkezett Győrbe. A két súlylökő a GYAC színeiben szeretné elérni célját.
„Mindketten fociztunk, kéziztünk, majd utána kezdtünk atletizálni, én volt, hogy egyszerre űztem mindhárom sportágat – kezdte a GYAC új igazolása, Kovács László. – Tizenhárom éves koromban mentem le először a súlylökőkhöz, gyerekkori barátom apukája volt az edző, és ő mindig mondta nekem, hogy az adottságaimmal országos bajnokot tudna belőlem faragni.”
Kovács Kristóf és László nagy reményekkel igazolt Győrbe, a GYAC színeiben szeretnék álmaikat elérni.Fotó: Csapó BalázsAz atléta elmondta: igazából mindegyik sportágat szerette, nem volt gondja a csapatsportokkal sem, de végül a súlylökés mellett maradt.
A GYAC volt számukra a legszimpatikusabb „Noha ez egyéni sport, azért csapatban dolgozunk, és nagyon jó volt a közeg, mindig segítettük, húztuk egymást, ami nagyon fontos, főleg az elején. Ez fogott meg engem és az öcsémet is, aztán idővel jöttek az eredmények is” – tette hozzá Kovács László, aki azt is elárulta: a 10 ezer lakosú Hevesről származnak, de aztán a fővárosi Ikarus BSE színeiben versenyeztek a későbbiekben, mert otthon nem tudtak annyi támogatást adni nekik. Edzőjük segítségével igazoltak az Ikarushoz.
Az elmúlt három évben nem tudtam előrelépni, nem jöttek úgy az eredmények, a technikában sem fejlődtem annyit, amennyit szerettem volna. Több klubot megkerestünk, és Kiss Dánielnél éreztük úgy, hogy felcsillant a szeme, hogy esetleg vele dolgozzunk. Láthatóan nagyon motivált volt, és nekünk is erre a fiatalos lendületre van szükségünk ahhoz, hogy előbbre tudjunk lépni
– fogalmazott a gazdasági informatikus végzettséggel rendelkező László, aki tervezi, hogy sporttal kapcsolatosa tanulmányokat is elkezd a győri Széchenyi-egyetemen.
„Jövőre szeretnék az Universiadén is szerepelni. Ezt a fő célom, hogy oda kijussak, és minél jobban szerepeljek majd” – tette hozzá a sportoló, aki országos bajnokként érkezik Győrbe.
Öccse U20-ban a nyáron második lett az ob-n, ráadásul ő most kezdte volna az egyetemet.
„Nem a Széchenyire vettek fel, de átjelentkezem, és félévtől már itt szeretnék tanulni. Hosszú távon természetesen mindegyikünk célja egy esetleges olimpiai részvétel. A bátyám a legjobb korban lesz a Los Angeles-i játékok idején, nekem kicsivel több időm van, de azt tudni kell, hogy a nemzetközi mezőny súlylökésben is brutálisan erős” – mondta Kristóf, akinek az U23-as Európa-bajnokság a fő célja a 2025-ös évben
Azt mindketten megerősítették, hogy már most imádják Győrt.
„Hétfőn költöztünk ide, de előzetesen többször voltunk itt heteket edzőtáborban, versenyeken. Fura, ugyanakkor nagyon izgalmas ez a nyüzsgés, ami jellemzi ezt a szép várost. A belvárosban lakunk, az egyetem és az OSP sincs messze. Reméljük, a sportban is elérjük azt, ami miatt ezt a döntést meghoztunk, azaz tudunk annyit fejlődni, hogy megvalósítsuk az álmainkat” – mondták egybehangzóan a testvérek.
Két napra benépesült az Atomerőmű SE Gesztenyés úti sportcsarnoka. A Köves László-emlékversenyre az ország minden tájáról érkeztek dzsudokák, hogy a diák, serdülő, valamint az ifjúsági korosztályban megméressék magukat.
A GYAC versenyzői nagyszerűen küzdöttek, hiszen összesen öt érmet gyűjtöttek be.
Diák “A”: 3. Ponácz Alex
Diák “C” Magyar Kupa: 3. Tamás Lotti (női -33 kg), 2. Gede Bálint (férfi -55 kg)
Serdülő korosztály: 1. Takács Csongor (férfi -46 kg), 5. Gábor Kolos (férfi -46 kg), 5. Tóth Maxim (férfi -66 kg)
Ifjúsági korosztály: 2. Takács Csongor (férfi -46 kg)
A Waberer's Női-Férfi Felnőtt Szerbajnokság szerenkénti döntőit Budapesten rendezték. A Győri AC több tornásza is dobogóra állhatott.
Az első napon a hölgyeknél ugrásban Péter Sára (12.750) második lett.
A férfiaknál talajon Molnár Botond nem talált legyőzőre (13.750), így megszerezte első magyar bajnoki aranyérmét. Ebben a számban Tomcsányi Benedek (13.350) a dobogó harmadik fokára állt fel.
Lólengésben Tomcsányi (12.900) második, gyűrűn harmadik lett (13.550).
Molnár Botond így értékelt:
Nagyon boldog vagyok, hogy az egyik kedvenc szeremen, a talajon tudtam nyerni. Még csak egy hete kezdtem el ezen a szeren teljes gyakorlatokat csinálni a nyári szünetet követően. Ez most egyszerűbb, de tiszta gyakorlat volt.
A második napon a nőknél gerendán Péter Sára harmadikként zárt (11.100). Péter nyakába talajon ezüstérem került (11.800).
A férfiaknál ugrásban Tomcsányi Benedek (13.525) bronz-, nyújtón Molnár Botond (13.050) ezüst-, Tomcsányi (12.550) újabb bronzérmet szerzett.
Tomcsányi korláton remekelt, 13.200 ponttal országos bajnok lett, Molnár (13.050) előtt.
Tomcsányi Benedek értékelése:
Örülök, hogy minden szeren sikerült érmet szereznem, de természetesen a korlát áll legközelebb a szívemhez, mivel itt aranyérmes lettem. Ráadásul ez életem első szerbajnoki címe ezen a szeren. Ez picit leépített gyakorlat volt, a héten ugyanis betegeskedtem, ennek ellenére összességében elégedett vagyok a hétvégi teljesítményemmel.
Budapesten rendezték a magyar csapatbajnokságot, ahol három divízióban küzdhettek a csapatok.
Versenyszámonként az első 16 helyezett szerzett pontot, illetve további bónuszpontokat is lehetett gyűjteni. A Győri Atlétikai Club atlétikai szakosztálya kiharcolta a 2. divízió győzelmét, ezzel kvalifikált az első osztályba. Jövőre már a legerősebb egyesületek között indul a GYAC. A zömében fiatal versenyzőkkel felállt csapat az első nap végén a 3. helyen állt a rangsorban, a végső pontok összesítése után azonban az 1. helyen zárt.
Mint arról korábban már beszámoltunk, a Győri Atlétikai Club birkózó szakosztálya megszerezte első felnőtt magyar bajnoki címét a kötött- és szabadfogású országos bajnokságon.
A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) csepeli nagycsarnokában a szabadfogásúak 74 kg-os súlycsoportjában induló Vikol András és a még juniorkorú Reznyák Máté vívta a döntőt, melyben pontozással Vikol bizonyult jobbnak, így megszerezte a GYAC első felnőtt bajnoki címét, míg Reznyák a kiváló második hellyel büszkélkedhet.
A 70 kg-osok mezőnyében, a GYAC-KIMBA még szintén juniorkorú birkózója, Varga Márton három győztes mérkőzéssel egészen a döntőig menetelt, ahol a nála idősebb és rutinosabb kiskunfélegyházi versenyzőnek sikerült megszerezni a bajnoki címet, így Varga az előkelő második helyen végzett.
Érthetően elégedett a tanítványokkal Gyurasits Csaba szakosztályvezető, aki tavaly november óta írányítja a klubon belül a birkózókat.
„Felfrissített edzői gárdával dolgozunk, úgy érzem, új lendületet kapott ezáltal mindenki. örömteli az is, hogy a létszámunk folyamatosan növekszik, egyre többen vagyunk, nagyjából hatvan állandó tagunk van. Nagyszerá feltételek mellett dolgozunk, minden lehetőséget, támogatást megkapunk a GYAC-tól és a várostól is, akár a verseny ek rendezésében is” – utalt a szakosztályvezető az augusztus végi nemzetközi versenyre, melynek házigazdái voltak.
Ami az ob-t illeti, Gyurasits Csaba mindenképpen kiemelte Vikol Andrást, és nem elsősorban az aranyérem miatt.
„András öt éve jött át a dzsúdósoktól, kivételes sportintelligenciájának köszönhetően pillanatok alatt asszimilálódott a birkózáshoz. Szorgalommal, nagy figyelemmel dolgozva mint látható, abszolút utolérte a mezőnyt” – fogalmazott a szakosztály első embere, aki egyben edzője is – Csonka Csaba mellett – a sportolónak.
A 22 éves Vikol András jelenleg a Testnevelési Egyetemen tanul testnevelő-gyógytestnevelő szakon. Elsőként a sportágváltásról beszélt az újdonsült bajnok.
Úgy éreztem, elég volt a dzsúdóból, kellett a váltás. A tapasztalatom alapján a két sportág nagyon jól kiegészíti egymást. Szabadfogásban versenyzem, a lábsöprés, a lábakasztás benne van a stílusomban, ami eléggé hajaz a dzsúdóra
– mondta Vikol András, aki brazil jiu jitsuban is jeleskedik.
„Édesapám kravmaga edző volt, majd a brazil jiu jitsuval foglalkozott. Erről a szakágról azt érdemes tudni, hogy a földharc a fő része, nincs ütés és rúgás, ez is elég rokon a birkózással. Párhuzamosan ezzel a sportággal kezdtem anno dzsúdózni, majd ugyebár birkózni. Edzőim mellett meg kell említenem Nagy Sándort is, aki sokat foglalkozik velem, plusmunkával segíti a felkészülést, illetve a sérülések kezelésében is profi” – tette hozzá a birkózó, aki jövő hétvégén, Tatabányán az U23-as magyar bajnokságon áll szőnyegre, majd októberben brazl jiu jitsu Eb-n vesz részt.
„Birkózásban szeretnék a válogatottig eljutni, és vb-n szőnyegre lépni, brazil jiu jitsuban pedig jó lenne most érmet szerezni” – mondta végezetül Vikol András.
Szöveg: kisalfold.hu
Akárcsak tavasszal, ezúttal is a BHSE sikerével ért véget a Waberer’s Férfi Szuper csb 2. fordulója. A Központi Tornacsarnokban megrendezett viadalon a BHSE mögött a Győri AC zárt másodikként, megelőzve a dobogón az FTC-t. A versenykiírásnak megfelelően egy felnőtt, ifjúsági, valamint kadett tornász alkot egy csapatot.
A férfiaknál csaknem minden válogatott kerettag ott volt a Központi Tornacsarnokban.
„Fontos esemény volt a csb, hiszen a válogatottjainknak ellenőrző versenynek számított. A győri Mészáros Krisztofer az olimpia utáni pihenőjét tölti, így ő nem indult, és Balázs Krisztián is sérüléssel bajlódik” – összegzett Kovács István, a férfiak szövetségi kapitánya.
Szombathelyen, a Haladás sportkomplexuma adott otthont a serdülő és ifjúsági korosztályú versenyzők bajnokságának. A győri súlyemelés 50. évfordulójának napján a GYAC versenyzője, Tamtom Péter új ifjúsági lökés országos csúccsal (152 kg) nyerte meg a magyar bajnokságot, szakításban 117 kg-ot teljesített. Pusztai Kata, a GYAC birkózója is részt vett az ob-n, és az 55 kg-os súlycsoportban a serdülő országos bajnokság ezüstérmeseként végzett 84 kg-os összeredménnyel (szakításban 38, lökésben 46 kg).
A Győri Atlétikai Club birkózó szakosztálya megszerezte első felnőtt magyar bajnoki címét a kötött- és szabadfogású országos bajnokságon.
A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) csepeli nagycsarnoka adott otthont az őszi versenyszezon első országos bajnokságának.
A szabadfogásúak 74 kg-os súlycsoportjában Vikol András és a még juniorkorú Reznyák Máté három-három győzelem után a döntőben csapott össze. A győri házidöntőben pontozásos győzelemmel Vikol bizonyult jobbnak, így megszerezte a GYAC első felnőtt bajnoki címét, míg Reznyák a kiváló második hellyel büszkélkedhet.
A 70kg-osok mezőnyében, a GYAC-KIMBA még szintén juniorkorú birkózója, Varga Márton három győztes mérkőzéssel egészen a döntőig menetelt, ahol a nála idősebb és rutinosabb kiskunfélegyházi versenyzőnek sikerült megszerezni a bajnoki címet, így Varga az előkelő második helyen végzett.
Vasárnap ünnepli 50. születésnapját a győri súlyemelés, ráadásul versennyel, ugyanis a hétvégén az U15-ös és az U17-es korosztály bajnokságát rendezik meg Szombathelyen. A jeles jubileum alkalmából Karácsony Ádám alapítóval, későbbi szakosztályvezetővel, valamint a győri súlyemelést most irányító – emellett vezetőedzőként is tevékenykedő – Kaiser Jánossal beszélgettünk.
„Az ETO megkeresése után, Pálmai József elnök kérésére 1974. szeptember 15-én Pirk Jánossal együtt megalakítottuk a zöld-fehér klub súlyemelő-szakosztályát. A teremhiány azért meghatározta az edzéslehetőségeket. Két pár cipővel és két súlyzóval indultak az első emelések, de aztán az ETO sokat segített, és mi is sokat talpaltunk, hogy minden felszerelést előteremtsünk” – kezdte Karácsony Ádám, aki gyorsan hozzátette: sajnos Pirk János jelenleg nincs jó egészségi állapotban.
Jobbulást kívánunk Janinak, reméljük, lesz lehetőségünk együtt megünnepelni a fél évszázados jubileumot
– folytatta a korábbi szakosztályvezető.
Eleinte a Gárdonyi-, majd a Gombos-iskolában edzhettek a súlyemelők, később pedig az ETO közgyűlésén Karácsony Ádámék kérték, hogy a tűzoltósággal szemben akkor működő jégpálya melletti épületet adják nekik.
„Nem volt modern a hely, de sok-sok munkával szép lassan belaktuk. Sokáig volt az az otthonunk, de aztán elbontották, mi pedig a Komszol egyik helyiségébe költözhettünk be a Szigethy Attila útra.
„Az a terem elég balesetveszélyes volt súlyemelő edzésekre, nagyon kellett figyelni minden edzésen az öntöttvas radiátorok miatt, hogy ne történjen baleset a szűk, ötven négyzetméteres helyiségben” – emlékezett vissza Kaiser János.
Sorra jöttek ki az eredményes versenyzők Nehézségek ide vagy oda, a sok munkának meglett az eredménye, elkezdtek fejlődni a sikeres, eredményes versenyzők a győri műhelyből. Az első fecskék Keserű Péter és Molnár Béla voltak, majd Kovács István követte őket, aki az akkori IBV-n 5. lett Észak-Koreában. A 80-as 90-es években egyre nagyobb híre lett a győri súlyemelésnek. Ebben nyilván Pirk János, majd az őt követő Soltész László tevékenysége nagy szerepet játszott. Mindkettő kiváló pedagógiai érzékkel dolgozott.
Pirk később a Pálffy-iskola testnevelőjeként megalakította a Keri DSK-t is, ahol délutánonként heti három alkalommal újabb fiatalokkal kedveltette meg a sportágat. Tanítványai sorra szerezték az érmeket az országos diákolimpiákon, korosztályos bajnokságokon.
Karácsony Ádám a teljesség igénye nélkül sorolta a sikeres sportolókat: Királyi Péter, Szabó Árpád is bajnoki címig jutott serdülő és ifi korosztályban. Nem maradhatott ki Mayer András, a Németh testvérek, illetve Karczag Tibor sem. Utóbbi nem sokkal a barcelonai olimpia előtt Tatabányára igazolt, majd az olimpián 6. lett. Ugyancsak nagyszerű súlyemelő volt Debreczeni Zsolt is
„Sajnos Oroszlány, Tatabánya, Tata és a budapesti egyesületek elszívó hatásával nem nagyon tudtunk versenyezni. Viszont, ha távozott is valaki, rendre jött utánuk új tehetség. Így például Soóky Zoltán sokszoros válogatott, Rott Attila, Szabó Tamás, Kazinczy László, Kaiser János és Kádár Péter is a válogatottságig vitte. Volt olyan időszak, amikor utánpótlás versenyzőink többsége aranyjelvényes volt, de többen felnőtt első osztályú szinteket is teljesítettek. Ehhez súlycsoportjukban bizonyos összetett szintet el kellett érni, a válogatotthoz innen vezetett az út” – fogalmazott Karácsony Ádám.
Soóky Zoltán fia, Gergely is súlyemelő lett. Ők voltak a szakosztály történetének legeredményesebb versenyzői, hiszen az édesapa junior Eb-2., fia U23-as Európa-bajnok és szintén junior Eb-2. volt. Velük kapcsolatban érdekesség, hogy a 2011-es felnőtt magyar bajnokságot 62 kg-os súlycsoportban Soóky Gergely nyerte Soóky Zoltán előtt…
„Úgy tudjuk, ez egyedülálló a magyar súlyemelés történetében” – mondta az egykori szakosztályvezető.
Az eredményes sportolók közé tartozott Tenk Róbert, aki serdülő Eb-ezüstérmet nyert, Sipos Szilveszter 8-szoros magyar bajnok, de nem mindegyiket győri színekben szerezte, mert leigazolta a BKV. Az ő édesapja, Sipos László több mint tíz évig az egyesületi elnökeként dolgozott, illetve asztalosmesterként nagyon sok eszközt és felújítást saját kezűleg csinált meg az edzőteremben. Bernthaller Ferenc Európa- és világbajnoki dobogós helyezéseket szerzett masters korosztályban. Rott Attila és Soóky Zoltán masters világbajnok lett 2009-ben Sydney-ben, szóval a régi nagyok később is aktívan sportoltak és sportolnak ma is.
Talán nem sokan tudják, de az erős emberként sikeres Darázs Ádám is súlyemelőként kezdte, míg a négy olimpián – Pekingben, Londonban, Rióban és Tokióban – is szerepelt Nagy Péter pályafutása is Győrből indult, hiszen nevelőedzője Pirk János volt. Testvérpárok és családi generációk is edzettek még együtt, mint a Koncz Kristóf (serdülő bajnok) és Péter, vagy manapság a Dani család, Lili, Dóri és Gábor.
A győri súlyemelők 1986-ban a Rába ETO-ból beolvadtak a Győri Rekard SE szakosztályába, melyet a Rekard Mezőgépgyár szponzorált.
Sok támogatást kaptunk a cégtől, személy szerint Szabó Imre igazgató végig mellettünk állt, volt, hogy Soóky Gergőt a 2010-es években külön is segítették. Mi hálásak voltunk a Rekardnak, és ők is nekünk, hogy mindenhol büszkén használtuk a nevünkben a Rekardot
– mondta Kaiser János.
Természetesen nemcsak a férfiak, hanem a nők között is több eredményes sportoló fordult meg Győrben. Itt is a teljesség igénye nélkül mondták a neveket a sportvezetők, Zeles Anitáét, aki az első győri női emelő volt, vagy a szintén válogatottságig jutó Karczag Ildikóét – aki az olimpikon Karczag Tibor húga – és Molnár Szilviáét, Mukics Katalinét, Zámbó Kingáét, Szanyi Alexandráét vagy Németh Gyöngyiét, aki masters világbajnoki címet szerzett már a GYAC színeiben és a Révai-gimnázium testnevelő tanáraként dolgozott. Ő négy éve hagyta abba a versenyzést.
Az edzők közül megemlítették Ferenczi Lászlót, Hosszú Endrét – aki a nemzetközi súlyemelő szövetségnél is komoly tisztségig jutott –, és a már említett, jelenleg ugyancsak betegeskedő Soltész Lászlót, Papp Lászlót, Soóky Zoltánt és a masters versenyzőként is eredményes, vb-2. helyezett Szabó Tamást, akinek fia is serdülő országos bajnok volt. A győri súlyemelők immár hét éve a Győr Atlétikai Club égisze alatt edzenek, 2018. január 1-től pedig az Olimpiai Sportpark az otthonuk.
„Amellett, hogy természetesen a versenysportban is szeretnénk továbbra is helytállni, az is fontos, hogy akik hozzánk jönnek, megerősödjenek, jól érezzék magukat, hiszen a jó erőnlét, a sportolás az önértékelést, az önbecsülést, az önbizalmat növeli, és ennek később a munkaerőpiacon is komoly szerepe lesz. Jelenleg a PhD képzésemet végzem, és ezt a területet kutatom. Az eredmények azt mutatják, hogy aki fizikálisan rendben van, sokkal jobban helyt tud állni az élet minden területén, a kritikus helyzetekben is sokkal jobb döntést hoz” – tette hozzá Kaier János, akihez tizenkét sportágból járnak sportolók fizikai és/vagy mentális felkészítésre, továbbá olimpikon sportolókkal is dolgozik.
„Edzettem például Stine Oftedallal, az Audi-ETO volt kézilabdázójával is, aki tizenkét évesen ismerte meg sportágunkat és kiváló technikával dolgozik. Érdekesség, hogy a NEKA-ban (Nemzeti Kézilabda Akadémia) a súlyemelést már beemelték az utánpótlás képzésébe. Bizonyíték van arra, hogy a súlyemelés robbanékony, dinamikus mozgásanyaga olyan impulzust ad a szervezetnek, amit semmi más sportág nem tud” – folytatta a vezetőedző, aki azt is elmondta: jelenleg 36–40 sportolójuk van a GYAC-ban, ennek fele az aktív versenyző.
„A covid is betett a létszámnak, majd abból kilábalva a rezsiválság korlátjai is megfelezték a létszámot, ahonnan mostanra álltunk kicsit helyre” – mesélte Kaiser János, aki örömmel újságolta, hogy jelenleg is vannak ígéretes versenyzőik.
„Pusztai Kata, akinek a GYAC-nál a birkózás a fő sportága, igazi tehetség. A tizennyolc éves Keresztes Dóra nemrég az ORV-n az U18 válogatott tagjaként megnyerte a csapatbajnokságot, előtte junior magyar bajnok lett. Tamtom Péter a 89 kilogrammos súlycsoportban vezeti az U17-es magyar ranglistát. Neki az édesapja – aki szintén Péter – is súlyemelő volt, a sydney-i olimpián szerepelt, míg édesanyja, a kalapácsvető Tudja Júlia Athénban volt olimpikon. A közelmúltban egy tízéves kislány, Dani Lili nyert tinibajnokságot, a Széchenyi-egyetemen tanuló Buruzs Réka pedig egyetemi-főiskolai magyar bajnok. Szóval vannak tehetségek, azt gondoljuk, van jövője a győri súlyemelésnek. A GYAC-ban nagyon jó helyünk van, az egész klubban jól képzett edzők vannak. Bízunk benne, hogy újabb sikeres ötven év előtt áll a szakág a városban” – mondta végezetül Kaiser János.
A szöveg forrása: kisalfold.hu
Tizennyolc érmet – ebből 9 arany, 6 ezüst és 3 bronz – szereztek a GYAC atlétái az U14-es és U16-os területi Liga 3. fordulójában.
Horváth Bianka (képünkön) triplázott: súlylökésben, gerelyhajításban és diszkoszvetésben sem talált legyőzőre, ráadásul mindhárom versenyszámban egyéni csúcsot ért el.
Két aranyérmet szerzett Fekete Sára: ő 1500 és 3000 méteren is hatalmas fölénnyel tudott győzni.
Szintén két aranyat nyert Polgár Zsófia, miután szombaton megnyerte a 100 és a 300 méteres síkfutást is. Vasárnap pedig 300 méteres gátfutásban a dobogó második fokára állhatott fel. Utóbbi számban Sipos Veronika győzött magabiztosan. Veronika még két ezüsttel is gazdagabb lett: 80 méteres gátfutásban és 300 méter síkon is második lett – érdekesség, hogy mindkét távon csupán edzéstársai értek előtte célba.
Bajnok Alíz nagy egyéni csúccsal nyert 80 méter gáton, majd lett második helyezett távolugrásban.
Egyéni csúccsal második lett Szentgyörgyi Léna magasugrásban, Gál Alíz Bozsóka pedig súlylökésben.
Bronzéremnek és egyéni csúcsnak örülhetett Holczer Anett 80 méteres gátfutásban, így a teljes dobogót elfoglalták a GYAC-os lányok ebben a versenyszámban. Szintén egyéni csúccsal állhatott a dobogó harmadik fokára Horváth Márton Ferenc rúdugró.
Nagy hajrában, rendkívül szoros versenyben a harmadik helyen ért célba Tolnay Réka 800 méteren.
Két hét múlva következik az U16-os magyar bajnokság, amelyre jó felkészülési állomás volt a kaposvári megmérettetés.
A versenyzőket Baumgartner Eszter, Böndör Dániel és Kószás Kriszta edzők készítették fel.
U14:
1. Horváth Bianka súlylökés 13,58 PB
1. Horváth Bianka gerelyhajítás 36,85 PB
1. Horváth Bianka diszkoszvetés 29,56 PB
2. Gál Alíz Bozsóka súlylökés 10,46 PB
2. Szentgyörgyi Léna magasugrás 1,37 PB
4. Gál Alíz Bozsóka diszkoszvetés 19,58 PB
5. Gál Alíz Bozsóka gerelyhajítás 20,32
5. Török Dalma 300m 45,95
5. Papp Márk rúdugrás 2,40
7. Kálmán Róza rúdugrás 2,10
U16:
1. Polgár Zsófia 100m 12,48
1. Polgár Zsófia 300m 41,05
1. Fekete Sára 1500m 4:30,52
1. Sipos Veronika 300m gát 44,46
1. Bajnok Alíz 80m gát 11,98 PB
1. Fekete Sára 3000m 9:33,73 PB
2. Bajnok Alíz távolugrás 5,13
2. Polgár Zsófia 300m gát 45,93
2. Sipos Veronika 80m gát 12,06
2. Sipos Veronika 300m 41,60
3. Holczer Anett 80m gát 12,23 PB
3. Tolnay Réka 800m 2:27,41
3. Horváth Márton Ferenc rúdugrás 3,50 PB
4. Varga Csenge Dorina 800m 2:27,57
4. Segovits Kata gerelyhajítás 29,23
5. Holczer Anett távolugrás 4,92
5. Kálmán Lujza 800m 2:27,65
5. Bajnok Alíz 100m 13,17
6. Lévai Lili ötösugrás 15,19 PB
6. Kálmán Lujza 300m 43,39
7. Tolnay Réka 300m 43,81
8. Felföldi Janka 1500m 5:18,73 PB
8. Varga Csenge Dorina 300m 43,90
8. Lévai Lili gerelyhajítás 24,84 PB
Tatabánya adott otthont a területi diákolimpiának az U13-as korosztályban. A Földi Imre Sportcsarnokban rendezett viadalon a GYAC versenyzői is részt vettek, a fiatal versenyzők remekül helyt álltak.
Az asztaliteniszező Szvitacs Alexa bronzérmet szerzett a WS9-es kategóriában a párizsi paralimpia szombati versenynapján.
Az előző játékokon bronzérmes, majd egy évre rá világbajnok Szvitacs pénteken brazil versenyzőt búcsúztatva jutott elődöntőbe, ahol a lengyel Karolina Pek várt rá.
A magyar parasportoló az első szettben ugyan volt kétpontos előnyben is, de végül a rivális jobbnak bizonyult, ráadásul Pek a második játszmát végig vezetve nyerte meg. A harmadik felvonásban is a lengyel irányított, aki így magabiztosan jutott be az esti fináléba.
A 34 éves Szvitacs Alexa 2018-ban toxikus sokk szindrómát kapott, emiatt amputálni kellett a bal alkarját és lábujjait, de azóta is szerepel az épek között is, az Extraliga-bronzérmes Győri AC játékosa.
"Nyilván nagy terhet raktam magamra, de hogyan máshogy álljak hozzá egy versenyhez? Ha én nem hiszem el, hogy a legjobb vagyok, és meg fogom nyerni, akkor ki fogja ezt elhinni? Muszáj így állnom az asztalhoz. Európa- és világbajnok vagyok, nem állhatok úgy oda, hogy megelégszem egy bronzéremmel is. Minden sportoló így megy neki egy versenynek, hogy meg akarja nyerni. Viszont nagyon nehéz az, hogy ide jövök, az első nap lejátszom egyetlen párosmérkőzést, majd eltelik egy hét, közben minden ellenfelem indul női és vegyes párosban, vagyis játékban maradtak, és mire én is bekapcsolódtam, ők már lejátszottak kettő-három-négy meccset is. Már az első meccsem is úgy sikerült, ahogy sikerült, és most nem is az fáj, hogy kikaptam, inkább az, hogy ennyire, mert rengeteget dolgoztam a azért, hogy Párizsban jobban szerepeljek" – nyilatkozta Szvitacs Alexa.
Szvitacs öt arany- és négy ezüstérem mellett a magyar küldöttség negyedik bronzát szerezte a francia fővárosban.
Az asztaliteniszező Szvitacs Alexa első mérkőzését megnyerve bejutott pénteken a legjobb négy közé a WS9-es kategóriában a párizsi paralimpián, így már biztosan dobogós.
Sportága képviselői közül az előző játékokon bronzérmes, majd egy évre rá világbajnok Szvitacsnak kellett a legtöbbet várnia az egyéni bemutatkozásra, a nyolc között egy brazil rivális várt rá.
A mérkőzés óriási csatát hozott, a magyar asztaliteniszezőnek kétszer is egyenlítenie kellett, majd döntő játszmában tudta csak kicsikarni a győzelmet úgy, hogy a végén, 11–12-nél meccslabdát is hárítania kellett.
Az elődöntőt (12.00) és a döntőt (20.15) szombaton rendezik, előbbiben a lengyel Karolina Pek lesz a magyar játékos ellenfele.
A 34 éves Szvitacs Alexa 2018-ban toxikus sokk szindrómát kapott, emiatt amputálni kellett a bal alkarját és lábujjait, de azóta is szerepel az épek között is, az Extraliga-bronzérmes Győri AC játékosa.
A GYAC sportolója, Arlóy Zsófia kikapott a negyeddöntőben, ezzel lemaradt az éremről és az ötödik helyen végzett egyesben a párizsi paralimpián.
A WS8-as kategóriában érdekelt, genetikai rendellenességgel született játékos – aki két nap múlva ünnepli a 43. születésnapját – az egyiptomi Hagar Elszajed elleni háromszettes siker után a német Juliane Wolffal csapott össze a nyolc között, és mivel bronzmérkőzést nem rendeznek, a találkozón a dobogós helyezés volt a tét.
Arlóy jól kezdett a Dél-párizsi 4-es Arénában, ahol a közönség a mobil lelátók padlóján ütemesen dobogva ismét félelmetes hangulatot teremtett a francia asztaliteniszezőknek szurkolva. Az első játszmát viszonylag könnyedén megnyerte, a másodikban is 8–6-ra vezetett, amikor elszerválta magát, ettől elbizonytalanodott, az ellenfél pedig ezt kihasználva fordított, a játszmákat tekintve pedig egyenlített. Wolf lendülete, illetve Arlóy hullámvölgye a harmadik felvonásra is áthúzódott, 0–3-nál időt kért a győri Vigh Zsolt szövetségi kapitány. Ez sem segített, 5–0 lett oda. Bár a folytatásban a magyar játékos felzárkózott, ez a szett is elment. A negyedik játszmában már egyoldalúvá vált a küzdelem, a végén megint a német örülhetett, a magyar asztaliteniszező pedig – Rióhoz és Tokióhoz hasonlóan – az ötödik helyen zárt.
"Most még nagyon nehéz objektíven értékelni, nagyon-nagyon csalódott vagyok, szerettem volna megnyerni a meccset - nyilatkozott az MTI-nek a játékos. – Sokat játszottunk már egymással, és bár negatív ellene a mérlegem, nagyon bíztam benne, hogy most tudok ezen javítani. Tudtam, mit akarok játszani, láthatóan ő is tudta, sajnos ő valósította meg jobban, amit kellett."
Hozzátette: sok labdája ment el pár centivel, és azt érezte, főleg a mérkőzés második felében, hogy a szervafogadásnál bizonytalan.
"Jó volt a sorsolásom, sajnálom, hogy nem tudtam vele élni" – fogalmazott.
Arlóy számára ezzel véget értek a párizsi játékok, korábban párosban Szvitacs Alexával az első fordulóban búcsúztak egy kínai párossal szemben. Azzal a vereséggel kapcsolatban azt mondta, kevésbé fáj, mint a mostani, mert csupán két ponton múlott a továbbjutás, és úgy érezték, életük talán legjobb párosmeccsét játszották.
A hétvégén rendezték az evezősök Egyetemi Európa Bajnokságát A horvátországi Zágrábban. A Széchenyi egyetem 14 evezőssel képviselte magát.
A verseny félidejében óriási meglepetésre a Széchenyi egyetem állt a pontverseny élén. Nagy volt az izgalom, hiszen 68 egyetem indult a versenyen. Nem volt okuk a versenyzőknek a végén szomorkodni, csak a házigazda zágrábiak előzték meg őket. A második hely kiváló eredménynek számít. A győri Fehérvári Eszter kétszer is a dobogó legfelső fokára állhatott. A versenyzőket dr. Alföldi Zoltán vezetőedző készítette fel.
Női könnyűsúlyú egypár: Fehérvári Eszter.
Női könnyűsúlyú kétpár: Csepel Zsófia, Fehérvári Eszter.
Férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes: Gasztonyi Péter László, Balog Zsombor, Glázer Márió, Józsa Márton.
Női kormányos nélküli kettes: Viandt Léna, Fazekas Fanni.
Férfi kormányos nélküli kettes: Gasztonyi Barnabás, Shah Amír.
Férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli kettes: Glázer Márió, Gasztonyi Péter László.
Mix négypár: Fazekas Fanni, Viandt Léna, Gasztonyi Barnabás, Shah Amír.
Férfi kétpár: Csizmadia Ádám, Pető Benedek.
A képen dr. Alföldi Zoltán vezetőedző az Európa-bajnok Csepel Zsófiával és Fehérvári Eszterrel.
Az asztaliteniszező Arlóy Zsófia villámgyőzelemmel kezdett és ezzel bejutott a legjobb nyolc közé egyesben a párizsi paralimpián.
A WS8-as kategóriában érdekelt, genetikai rendellenességgel született 42 éves játékos az egyiptomi Hagar Elszajeddel csapott össze a vasárnapi első fordulóban, s három sima szettben nyert.
A nyolc között a német Juliane Wolf lesz az ellenfele.
A GYAC asztaliteniszezői, Arlóy Zsófia és Szvitacs Alexa párosa kikapott első mérkőzésén a WD20-as kategóriában, így nem jutott be a negyeddöntőbe a párizsi paralimpián.
A kilencedik helyen kiemelt magyar duó nehéz ellenfelet kapott a hetedikként rangsorolt kínai Liu Meng és Mao Csing-tien személyében – utóbbi többszörös paralimpiai és világbajnok, de előbbinek is van egy-egy paralimpiai és vb-aranya. A genetikai rendellenességgel született Arlóy és Szvitacs – aki 2018-ban toxikus sokk szindrómát kapott, emiatt amputálni kellett a bal alkarját és lábujjait – három éve, Tokióban az ötödik helyen zárt.
A Dél-párizsi 4-es Arénában csütörtökön délután mintegy félház figyelte a hat asztal küzdelmeit, köztük a magyarok mérkőzését, a lelátón egy piros-fehér-zöld zászlót is lehetett látni. A magyar és a kínai kettős szoros, változatos csatát vívott egymással, amely döntő szettel végződött, ez az ázsiaiaknak sikerült jobban, így Szvitacsék számára az első forduló egyben a végállomást is jelentette.
Egyesben még mindkét játékos érdekelt lesz a folytatásban.
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Az U18-as magyar válogatott nyerte a szlovákiai Bobrov városában rendezett Olimpiai Reménységek Versenyét a hétvégén.
A Szlovákiában megrendezett viadalon a GYAC versenyzője, Keresztes Dóra )balra) is a csapat tagja volt. A 64 kg-os súlycsoportban a győri súlyemelő öt érvényes fogással és 146 kg-os összetett eredménnyel járult hozzá a sikerhez.
A fiatal versenyző szeptembertől a 12. évfolyamot kezdi a győri Kazinczy-gimnáziumban.
A kanadai St. Catharines-ben az U23-világbajnokságon a hetedik helyen zárt a férfi könnyűsúlyú kétpárevezős csapat.
A Szőllősi Balázs és Szigeti Ferenc (előbbi Győri Atlétikai Club, utóbbi Csepel Evezős Klub) alkotta egység – mely a reményfutamból kvalifikálta magát a B döntőbe – végig magabiztosan versenyezett, és rajt-cél győzelmet aratott a guatemalai és a hongkongi csapat előtt. Összesítésben ezzel a hetedik helyet szerezte meg az egység.
Szöllősi Balázs edzője dr. Alföldi Zoltán, aki a GYAC evezősszakosztályának vezetőedzője.
A Győri Atlétikai Club és az Angels Vívó Sportegyesület együttműködésének köszönhetően szeptembertől új lehetőségek nyílnak a győri vívóéletben. Nagy lépés a a győri vívásban, hogy állandó helyet kaptak az Olimpiai Sportparkban, ahol 15 fixen telepített vívópáston készülnek majd a sportolók.
A szakosztály mindig szívesen fogadja az érdeklődőket, ráadásul azáltal, hogy otthonra találta vívás, újra lehetőség nyílik a paravívók oktatására, és sokkal könnyebbé válik a munka, hiszen az edzésekből nem megy el az idő a terem ki-be rendezésével.
Az Olimpiai Sportparkban talált új otthonra a győri vívás.Fotó: Csapó Balázs„Az alapelvünk nem változott, mindenkit szeretettel várunk, nemcsak azokat, akik versenyszerűen űznék a sportágat, hanem azt is, aki csak kedvtelésből jönne le hozzánk” – kezdte az Angels Vívó Egyesület alapítója, Bozi István, aki kiemelte: nagyszerű kapcsolatot alakítottak ki a Győri Atlétikai Clubbal.
„Úgy érzem, a kölcsönös együttműködés mindkét fél számára előnyökkel jár” – vélekedett a klubvezető.
A GYAC-ban a szakosztályvezetői feladatokat Mohai-Honvári Réka látja el, aki elmondta: jelenleg öt edzővel dolgoznak, párbajtőrt és kardot oktatnak több csoportban.
„Mondhatjuk, hogy a bázis az OSP-ben lett, emellett azonban az Angels működteti tovább vidéki csoportjait további két edző segítségével. Nem az a célunk, hogy mindenkiből versenyzőt faragjunk, hanem az, hogy mindenki érezze jól magát, szívesen jöjjön. Nagyjából nyolc-kilenc éves korban célszerű elkezdeni a vívást, de azt nem árt hangsúlyozni, hogy az alapok elsajátítása általában fél év, tehát senki ne arra számítson, hogy lejön, és egy-két hét után már ellenféllel vív. Azt is szeretném leszögezni, hogy mivel tudjuk, hogy az alaplépések elsajátítása nem a legizgalmasabb része a vívásnak, igyekszünk olyan játékos, izgalmas formában tanítani ezeket, hogy örömmel jöjjenek a gyerekek. A tapasztalat azt mutatja, hogy ez nagyon jól működik. Siettetni semmit nem szabad, nyilván előfordult már olyan, hogy valaki három-négy hónap alatt fejlődött annyit, hogy már pástra állhatott, de nem ez a gyakori. A legfontosabb, hogy mindenkinek a saját szintjéhez legyen igazítva a munka, és azt úgy végezze, hogy örömét lelje benne. Az edzőkkel folyamatosan ezen dolgozunk. Nagy hangsúlyt fektetünk az erőnlétre is, illetve a jövőben kiemelten szeretnénk foglalkozni a mentális felkészüléssel is, hiszen a vívás – talán nem túlzás – nyolcvan százalékban fejben dől el” – mondta a szakosztályvezető.
Vívás két fegyvernembenJelenleg a két fegyvernemben szinte minden korosztályban van versenyzője vagy szabadidős vívója a szakosztálynak.
„Van kapcsolat a Széchenyi István Egyetemmel, bízunk benne, hogy ezzel sikerül esetleg a tehetségesebb versenyzőket megtartani. A lényeg, hogy bárki, aki eljön hozzánk kortól függetlenül, megtalálja a számításait, és valódi közösséghez tartozzon, ahol öröm vívni” – tette hozzá Bozi István, míg Mohai-Honvári Réka azt emelte ki: a régióban és a határon túlra is szeretnének nyitni.
„Az elmúlt években volt példa az együttműködésre az eisenstadti vívókkal, és van érdeklődés máshonnan is. A megyében rajtunk kívül nem sok helyen van vívás, Sopronban, Pannonhalmán és Kapuváron. Bízunk benne, hogy az új, állandó helyen bővül a taglétszámunk, és a távlati tervek között közös edzőtáborozások, esetleg versenyek is szerepelnek” – fogalmazott a szakosztályvezető.
A terem hivatalos átadója szeptember 28-án lesz, az elképzelések szerint a jeles alkalomból olimpikon vívókat szeretne vendégül látni a teremben a GYAC vívószakosztálya.
Forrás: kisalfold.hu (szöveg: Szabó Gábor, fotó: Csapó Balázs)
Nyolc magyar egység – közte a GYAC-os Szöllősi Balázsé – vesz részt a kanadai St. Catharines-ben vasárnap rajtoló evezős világbajnokságon, amelyen csak az olimpia programjában nem szereplő számokban rendeznek versenyeket. A regatta egyben az U23-as és U19-es korosztály vb-je is lesz.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a felnőtteknél könnyűsúlyú egypárban Bene Dorottya lesz érdekelt, míg az U23-asoknál a Koncsik Dominik, Ujhelyi Mihály duó kétpárban, a Szöllősi Balázs (a képen balra), Szigeti Ferenc kettős pedig könnyűsúlyú kétpárban áll rajthoz.
Az U19-eseknél Rádai Bianka és Mózes Márk egypárban, Demkó Janka és Nagy Zsófia kétpárban, Szente Dóra Rebeka és Bagdács Szonja pedig a kormányos nélküli ketteseknél méreti meg magát. Emellett férfi négypárban is lesz magyar egység, a Rigó Barnabás, Kup Barnabás, Hajdú András, Hajdú Márton alkotta kvartett.
A vb vasárnap a felnőtt és az U23-as korosztály előfutamaival kezdődik, majd szerdán a legfiatalabbak is bekapcsolódnak a küzdelmekbe. Az A döntőket jövő hétvégén rendezik.
Szöllősi futama vasárnap magyar idő szerint 21.17 órakor kezdődik, és élőben itt követhető: www.worldrowing.com.
A repülőtérről egyenesen a győri Olimpiai Sportpark tornacsarnokába vezetett az útja kedden délután a Győri AC két olimpikon tornászának, Bácskay Csengének és Mészáros Krisztofernek. A két sportoló remekül helytállt a párizsi olimpián, hiszen előbb ugrásban 11., utóbbi egyéni összetettben 9. helyen végzett.
A két sportolót, valamint edzőjüket – Bácskayé Draskóczi Imre, Mészárosé Szűcs Róbert – Borkai Zsolt, a Győri AC elnöke és Kiss Dániel klubigazgató köszöntötte. A fogadáson a klub tornászai is jelen voltak, a legkisebbektől az idősebbekig mindenki tapssal köszöntötte a csarnokba belépő sportembereket.
A tornászként olimpiai bajnok klubelnök dicsérte a két sportolót, kiemelve azt, hogy Bácskay Csenge kevéssel az olimpia előtt megsérült, de így is összeszorított foggal küzdve csinálta meg a gyakorlatát, amivel remek eredményt ért el.
Mészáros Krisztoferrel kapcsolatban azt emelte ki, hogy egyéniben régen szerepelt ilyen sikeresen magyar tornász, és bár a szerenkénti döntőkbe nem sikerült bekerülnie, így is büszke lehet magára.
A klubvezetők a sportolók és az edzők mellett a szülőket is köszöntötték, hiszen mint elhangzott, a család támogatása nélkül nem lehet sikeres egy versenyző sem.
Bácskay Csenge úgy fogalmazott: „Hatalmas élmény volt az olimpia, és bár a sérülése egy héttel a kezdés előtt nem jött jól, egy ilyen eseményre mindenki összeszedi magát, és félreteszi a fájdalmat. Összességében nagyon boldog vagyok, hogy ott lehettem, és hogy ilyen jól szerepeltem. A fiatal tornászoknak üzenem: soha ne adják fel, a befektetett munkának mindig meglesz az eredménye.
Mészáros Krisztofer arról beszélt, hogy az olimpia egyetlen más versenyhez sem hasonlítható.
„Többen mondták előtte, hogy ez a viadal teljesen más lesz annál is, amit előre elképzelek. És valóban így volt, ezt megélni kell. Olyan hangulat volt a tornaversenyeken is, ami semmihez sem hasonlítható. Azt gondolom, elégedett lehetek a teljesítményemmel, és üzenetként annyit adnék át nektek, gyerekeknek, hogy a negatív gondolatokat zárjátok ki, mindig arra koncentráljatok, hogy meg tudjátok csinálni a gyakorlatot, mert ez sokat segít” – fogalmazott a győri nevelésű tornász.
Edzője, Szűcs Róbert, akivel 15 éve dolgozik együtt, azt mondta: „Nagyon örülök, hogy ezúttal a döntőben mutatott jobb teljesítményt Krisztofer, eddig jobbára a selejtező sikerült neki jobban. Most fordítva történt. Ebből kell tovább építkezni.”
A rövid fogadást követően a két sportolóval közös fotók készültek és autogramokat is lehetett begyűjteni tőlük.
Forrás: kisalfold.hu
Fotó: Molcsányi Máté (Kisalföld)
Bácskay Csenge rendhagyó olimpiát zárt. A Győri AC tornásza a legjobb lett a hazai női indulók között, hiszen ugrásban a 11. lett.
„Nem volt könnyű a mögöttem lévő időszak, hiszen az olimpia előtt részleges bokaszalag-szakadásom lett. Nagyon sok támogatást és biztatást kaptam. Az edzőmmel, Draskóczy Imrével sokat beszélgettünk, hogy hogy lehet felépíteni így az olimpiát, és megcsináltuk” – mondta Bácskay Csenge, aki bombahírrel is szolgált.
„A sors úgy hozta, hogy Nebraska után a Georgiai Egyetemen folytatom a tanulmányaimat, ahol Simone Biles edzőjével is együtt dolgozom, aki nem más, mint Cecile Canqueteau-Landi. Ezért is volt érdekes az, hogy például a párizsi finálé előtt, mint tartalék, nekem is be kellett melegítenem, és együtt nyújtottunk az immár hétszeres olimpiai bajnokkal, akivel váltottunk is pár szót” – nyilatkozta Bácskay Csenge.
A magyar tornász elmondta, a magyar válogatott rendelkezésére áll továbbra is, és az egyetemi versenyeken is hajt a sikerekre, de fél szemmel már Los Angelesre koncentrál.
„Párizsban olyan sok pozitív dolog történt velem a nehézségek ellenére, hogy meg is fogalmaztam magamban: a cél, hogy négy év múlva is ott legyek az ötkarikás játékokon.
Öt érmet szereztek a GYAC atlétái az U20-as és U23-as országos bajnokságon, melyet Szolnokon rendeztek meg.
Magabiztosan, egyéni csúccsal szerezte meg a bajnoki címet Böndör Márton rúdugrásban, majd a 4x100 méteres váltóban Makovinyi Attila, Marx Bence és Zsolnai Balázs oldalán még egy bronzérmet is nyert.
További három, harmadik helyezést elérő versenyzőink:
Sérülése után fokozatosan tér vissza Kapuy Júlia, aki hármasugrásban állhatott fel a dobogó harmadik fokára.
Bronzérmes lett Radics Luca Róza 400 méteres gátfutásban, valamint a férfi 4x400 méteres váltó is Marx Balázs-Marx Bence-Marx Bálint-Makovinyi Attila összeállításban.
1. Böndör Márton rúdugrás 541 PB
3. Makovinyi Attila-Zsolnai Balázs- Marx Bence- Böndör Márton 4x100m 43,82
3. Marx Bence-Marx Balázs-Marx Bálint-Makovinyi Attila 4x400m 3:47,07
4. Zsolnai Balázs 100m 11,24 PB
5. Horváth Márk diszkoszvetés 41,51 PB
6. Marx Bence 400m gát 56,10 PB
6. Borbás Petra Emma 200m 26,50 PB
7. Borbás Petra Emma 100m 13,14
7. Marx Balázs 5000m 15:32,57
8. Marx Bence 400m 50,90
8. Makovinyi Attila 1500m 4:07,53
3. Kapuy Júlia hármasugrás 11,61
3. Radics Luca Róza 400m gát 1:07,74
5. Tölgyes Zalán 100m 11,18
5. Kapuy Júlia távolugrás 5,24
6.hely Simon Péter 400m 50,49
6. Simon Péter 200m 22,28
7. Alexovics Dániel 200m 22,39
7. Magyari Flóra 1500m 5:01,38 SB
8. Tölgyes Zalán 200m 22,42
Válogatott utánpótlás atlétáink sikeres versenyen vannak túl. Zemen Zalán élete első Európa-bajnokságán remekül szerepelt, Böndör Márton pedig dobogós az U23-as válogatott viadalon.
Zemen Zalán, a Győri AC kiváló gátfutója az U18-as korosztály kontinensviadalán a szlovákiai Besztercebányán rendezett U18-as Európa-bajnokságon az előfutamból helyezéssel jutott tovább, az elődöntőben erős mezőnyben a futam 8. helyezettje lett 110 méteres gátfutásban, ami összesítésben a 23. helyre volt elég.
Július 20-án a Krakkóban rendezett 4 nemzet válogatott viadalán (Lengyelország, Csehország, Ukrajna, Magyarország) Böndör Márton erős mezőnyben 525 centiméteres eredménnyel harmadik helyen végzett rúdugrásban.
Mészáros Krisztofer nagyot versenyzett Párizsban. Az olimpia egyéni összetett fináléjában 9. lett. Ennél jobb magyar eredményt (egyéni összetettben) utoljára Guczoghy György 1988-ban ért el Szöulban, amikor 8. lett. A Győri AC Eb-érmes kiválósága Párizsban egyben beállította Csollány Szilveszter (1992) és dr. Magyar Zoltán (1976, 1980) korábbi eredményét egyéni összetettben.
Mészáros a gyűrűn bemutatott gyakorlatára 13,400 pontot kapott. Ugráshoz harmadiknak szólították, és 14,400 ponttal zárt. Korláton is odatette magát (14,300), így félidőben 6. helyen állt. Következett egy jó nyújtógyakorlat (13,766), érdekesség, hogy a versenynek ebben a fázisában a végső győzelemre is esélyesnek tartott japán Daiki Hashimotót is megelőzte. A lendület kitartott a talajon is (13,933), lovon pedig egy újabb 14-gyel kezdődő pontszámmal zárt (14,100). Mészáros Krisztofer 83,899-es összpontszámmal fejezte be a finálét.
Mészáros Krisztofer: – Nagyon boldog vagyok, tényleg minden gyakorlatomat meg tudtam csinálni. Bíztam benne, hogy előrébb tudok lépni, abban is reménykedtem, hogy összejöhet a hatodik hely. Iszonyatos erős mezőny jött össze, amivel Eb-t lehetett nyerni, az itt csak a 8. pozícióra volt elég. Tényleg nagyon büszke vagyok erre az eredményre, és nem elérhetetlen, hogy 2028-ban felérjünk a dobogóra. Addig még van idő, nagyobb gyakorlatokat tudok összeállítani, lesz rengeteg Eb és vb, ahol bizonyíthatok, és még jobban meg fogják ismerni a nevemet. Tulajdonképpen végig nagyon nyugodt voltam a döntő alatt, rengeteget készültünk erre a sportpszichológusommal, úgy gondolom, kifejezetten hatékony munkát tudunk együtt végezni. Egyébként belülről is ezt a nyugodtságot érzem – nemcsak kívülről látszik –, nem érzem a nyomást, a tömeget, jól tudok mindent kezelni. A verseny alatt végig figyeltem, hogy állok, azt tudtam, hogy a gyűrűm nem olyan erős, de az ugrásom már jó, és hogy a végén jön a két legerősebb szerem, azzal is tisztában voltam, amikor a hatodik voltam. Az utolsó szernél is tudtam, hogy állok, ugye mindig elmondom, hogy hívő ember vagyok, és mindent az Úrra bíztam. A ló előtt a kezemben is éreztem, hogy savasodom, és nem biztos, hogy menni fog a leugrás, de ezt is ki tudtam zárni. És olyan jól végigment ez a gyakorlat, én sem értem, hogyan, el sem fáradtam benne. Nagyon-nagyon örülök.
Szűcs Róbert, Mészáros Krisztofer edzője: – Nem volt rontása. Magabiztos, érett gyakorlatokat láthattunk Krisztofertől. Azt korábban is lenyilatkoztam, hogyha nem ront, akkor előbbre léphet. Talajon volt egy kis tartalék, ami bent maradt, de nagyon örülünk ennek is. Rengeteg gratulációt kapunk. Krisztofer ezzel letette a névjegyét egy nagyon erős fináléban, és biztos vagyok benne, hogy az előttünk álló időszakban sokat léphet előre.
Kovács István, a férfiak szövetségi kapitánya: – Arra számítottam, hogy a legjobb tizenkettőben végezhet, de minden várakozásomat felülmúlta. Remek adottságokkal rendelkezik, jó háttere van. Nagyon büszke vagyok rá. Az egyéni összetettben hat szeren kell jól teljesíteni, hiszen folyamatos koncentrációra van szükség. Fiatal tornászról van szó, így minimum van még két ciklusa, és a legjobbak közé kerülhet az előttünk álló években.
Dr. Magyar Zoltán, MATSZ-elnök: – Fantasztikus Krisztofer, a szívem szakad meg, hogy nem jutott eggyel előbbre, amúgy előre aláírtuk volna a tizedik helyet is. Végig kiegyensúlyozottan, minimális hibával versenyzett, sokkal jobb volt, mint a selejtezőben. Valóban ezzel a kilencedik pozícióval beállította azt a helyezést, amit jómagam egyéni összetettben elértem a montreáli és a moszkvai olimpián. Azt mondom, hogy az övé jelenleg egy érett tornász fél útja. Véleményem szerint nagyon nagy világklasszis lesz, amilyen nevekkel szerepel most is, az hihetetlen, nagyon számítunk rá a jövőben. Neki még van két olimpiája, folyamatosan juthat felfelé, a tehetsége, a kitartása, a szorgalma tényleg példaértékű, és ha a többiek ezt így átveszik tőle, akkor csapattal megyünk a következő ötkarikás játékokra. Még egyszer mondom, egy hatalmas klasszis, nagyon kell vigyáznunk rá és segítenünk mindenben.
Altorjai Sándor MATSZ-főtitkár: – A hat szeren tövig rágtam a körmöm, ismerem a gyakorlatait. A talajon tud hét tizeddel erősebb gyakorlatot, de ne legyünk telhetetlenek. Ez így remek teljesítmény! Mészáros Krisztofer a következő olimpiai ciklusban még előbbre léphet, sok szép eredménnyel örvendeztetheti meg a szurkolókat. Mindig a száz százalékra törekszik, úgy gondolom, hogy ami most benne volt, azt mind ki tudta hozni magából. Nagyon örülünk az eredményének.
Korábban Bácskay Csenge, aki kisebb lábsérüléssel bajlódott az utóbbi időben, ugrásban az előkelő 12. helyet szerezte meg a Bercy Arénában. Mindkét ugrása nagyon szépen kivitelezett volt. Az elsőre 13,900, a másodikra pedig 13,633 pontot kapott, így 13,766 ponttal zárt a top 12-ben.
Zemen Zalán (képünkön) 23. helyen végzett az U18 korosztály kontinensviadalán.
Élete első Európa-bajnokságán remekül szerepelt a Győri AC kiváló gátfutója, aki az előfutamból helyezéssel jutott tovább. Az elődöntőben erős mezőnyben a futam 8. helyezettje lett 110 méteres gátfutásban, ami összesítésben a 23. helyre volt elég.
Zalán edzője Farkas Roland, erőnléti edzője, Nyíri László.
A Krakkóban rendezett U23-as korosztály számára kiírt 4 nemzet válogatott viadalán (Lengyelország, Csehország, Ukrajna, Magyarország) Böndör Márton rúdugrásban az erős mezőnyben 525 centiméteres eredménnyel harmadik helyen végzett.
Edzője Böndör Dániel.
Barcsai Sophie, a GYAC asztalitenisz szakosztályának játékosa a Svédországban rendezett Európa-bajnokságon korosztályában a serdülő leány párosban Dohóczki Nórával bronzérmet nyert.
A válogatott serdülő lány párosa, Barcsai Sophie (GYAC)–Dohóczki Nóra (Budaörsi SC) a negyeddöntőben a Zhao, Lam francia duót győzte le 3:2-re nagyon nehéz mérkőzésen. A fiatalok vasárnap délelőtt léptek asztalhoz a döntőbe jutásért, méghozzá elsőként, amely az osztrák Nina Skerbinz, Elina Fuchs egységgel találkozott. Az ötjátszmás csatából végül az ellenfél jött ki, a döntő szettet 11:9-re behúzva.
Az osztrákok később a finálét is megnyerték.A lányok végig magabiztosan játszottak és a mérkőzések alapján jogosan álltak fel a dobogóra.